XVII Targi Turystyki i Wypoczynku LATO

W dniach 20-22 kwietnia 2012 roku odbędą się Targi LATO 2012. Drugiego i trzeciego dnia kiermaszu turystycznego na scenie targów znajdującej się przed wejściem do hali targowej MT Polska (przy ulicy Marsa 56c w Warszawie) będzie miało miejsce Otwarcie Sezonu Turystycznego na Mazowszu, a także inne atrakcje: pokaz mody folk, pokaz freestyle z wykorzystaniem piłki nożnej w wykonaniu grupy R-Style, spotkania z Kulfonem i Moniką, muzyczny występ finalistów słowackiej edycji programu Mam Talent – zespołu Silvayovci, oraz konkursy z nagrodami. W tym roku Targi LATO po raz kolejny będą miały formę kiermaszu. Odwiedzający go będą mogli zapoznać się z ofertą wakacyjnych oraz weekendowych wyjazdów w iście piknikowej atmosferze. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje dla osób w każdym wieku.

Polecane wideo:

Program targów dla najmłodszych

Z myślą o dzieciach i młodzieży szkolnej Komenda Główna Policji we współpracy z Radiem Bajka przygotowała spotkania edukacyjne, podczas których Kulfon będzie uczył dzieci zasad bezpieczeństwa na drodze. Na najmłodszych czekać będą konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Uczniowie będą mogli zdać egzamin na kartę rowerową w miasteczku rowerowym w hali targowej. Czekają na nich również kaski ochronne.

Organizatorzy targów zadbali także o oprawę muzyczną – muzyczne show Kulfona i Moniki przypadnie do gustu wszystkim dzieciom, podobnie jak pokazy mini magii prezentowane przez firmę Klaun Polska. Ponadto na scenie pojawią się podopieczni rembertowskiego Domu Kultury Wygoda oraz Domu Kultury Rembertów – wokaliści i zespoły taneczne.

Ludowe atrakcje na targach LATO

Drugiego dnia targów LATO 2012 nastąpi oficjalne otwarcie sezonu turystycznego na Mazowszu. Atrakcje przewidziane z tej okazji są przygotowane przez Region Partnerski Targów – Mazowsze. Na scenę targów będzie wniesiona „płonąca niecka rycerska” z pierogami czarcimi, duszonym mięsiwem oraz innymi przysmakami przeznaczonymi do degustacji przez odwiedzających. Kulinarnej części targów towarzyszyć będzie inscenizacja rycerska, po której nastąpi występ zespołu cheerleaderskiego Flash z Garwolina.

Trzeciego dnia kiermaszu zwiedzanie stoisk z ofertą turystyczną będzie odbywać się w rytm melodii wykonywanych przez ludowy zespół Kurpianka z Kadzidła. Tego samego dnia odbędzie się losowanie oryginalnych nagród w konkursie organizowanym przez Centrum Dziedzictwa Szkła w podkarpackim Krośnie. Jest to konkurs wiedzy o szkle.

Różnorodne atrakcje na targach

Występy artystyczne na scenie targów LATO 2012 będą na tyle różnorodne, by trafić we wszystkie gusta. Podobnie jest z innymi atrakcjami. Pokaz bielizny i nowoczesnych strojów inspirowanych folkiem spodoba się nie tylko paniom. Marka Folk Design znalazła uznanie wielu polskich celebrytów, jej stroje pojawiają się również w serialu „Szpilki na Giewoncie”.

Miłośnikom piłki nożnej do gustu przypadnie występ grupy R-Style, która prezentuje sztuczki i triki z piłką nożną w stylu dowolnym. Zawodnicy żonglują na siedząco oraz z wykorzystaniem różnych części ciała. Ponadto wykonują tak zwany „taniec z piłką”. Jednym z wykonawców będzie Adrian Franc, który wystąpi na pokazach podczas finałów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.

W czasie targów będą miały miejsce jeszcze inne atrakcje: występy taneczne, pokazy tańców masajskich, prezentacja repertuaru muzycznego country Zespołu Wawerville oraz degustacja afrykańskiej kawy.

Konkursy na targach

Już od lat na targach LATO odbywają się konkursy dla wystawców, których jurorami są sami zwiedzający oraz członkowie instytucji, które są związane z rozwojem turystyki w Polsce. Na scenie targów 21 kwietnia ogłoszone zostaną wyniki konkursu na najlepszy produkt ekologiczny i regionalny. Wybór zostanie dokonany z propozycji prezentowanych na stoiskach Targów Produktów Regionalnych „Regionalia” towarzyszących kiermaszowi turystycznemu.

22 kwietnia nastąpi rozstrzygnięcie konkursu Hit Lata na najlepszą ofertę – tytuł ten uzyska oferta, która najbardziej przypadła publiczności do gustu. Konkurs ten organizuje Polska Organizacja Turystyczna we współpracy z MT Targi. Tego dnia odbędzie się również ogłoszenie wyniku konkursu Kryształowe Słońce na najbardziej profesjonalne i oryginalne stoisko targowe, a także konkursu Weekend dla Mieszczucha – konkurs ten ma na celu wyróżnienie najciekawszej propozycji weekendowej.

Ciekawe oferty wyjazdów

Występy sceniczne oraz inne atrakcje (np. spotkania z podróżnikami, warsztaty z ożywiania robotów) to jednak tylko dodatki do targów LATO. Impreza jest przede wszystkim doskonałą okazją do zaplanowania wakacyjnych wyjazdów i dokonania zakupu wycieczki w atrakcyjnej cenie. Propozycje są zróżnicowane pod wieloma względami, dlatego każdy może znaleźć ofertę odpowiadającą jego możliwościom finansowym. Wystawcy prezentują oferty z Polski i z zagranicy. Wycieczki są przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Zarówno amatorzy aktywnego wypoczynku, jak i miłośnicy błogiego lenistwa na plaży znajdą coś dla siebie. 


Kiermasz turystyczny będzie odbywał się przez trzy dni targowe od godziny 10:00, przy czym na występy artystyczne i atrakcje na scenie pod gołym niebem trzeba będzie zaczekać do soboty i niedzieli. Wstęp na LATO 2012 jest bezpłatny.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Tempomat

Tempomat

Cruise control Tempomat służy do pomiaru odległości od samochodu znajdującego się przed nami. Kiedy poprzedzający nas samochód zaczyna zwalniać, tempomat rozpoczyna hamowanie.

Wycieczki

Na wakacje

Na wakacje

Wakacyjny wyjazd, to nie tylko wybór miejsca, ale konieczność spakowania wszystkich niezbędnych w czasie wypoczynku rzeczy.

Wycieczki

Bałtów

Bałtów

Park w Bałtowie Liczne atrakcje w Parku Bałtowskim. Atrakcje parku Zwierzęta żyjące w parku. Dinozaury Jurapark Bałtów

Wycieczki

Atrakcje zimowe dla dzieci

Atrakcje zimowe dla dzieci

Liczne atrakcje dla dzieci w Zakopanem kuszą perspektywą spędzenia wymarzonych wakacji lub ferii. Zakopane było niegdyś mekką bohemy artystycznej, obecnie jest centrum rozrywki zwłaszcza zimowych, choć nie tylko, szaleństw. Miłośnicy jazdy na nartach,...

Wycieczki

Wczasy wellness

Wczasy wellness

Wellness to styl życia, dzięki któremu można osiągnąć harmonię ciała, ducha i umysłu. A harmonia ta pozwoli cieszyć się życiem.

Wycieczki

Rodzina na wakacjach

Rodzina na wakacjach

Wypoczynek w ciepłych krajach Zanim wyjedziemy wraz z rodziną na wakacje w ciepłych krajach, warto wcześniej dobrze przygotować się do wyjazdu. Dzięki temu unikniemy w podróży wielu nieprzyjemnych niespodzianek.

Wycieczki

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Bagażnik Chevroleta Cruze'a Kombi

Duży bagażnik to zaleta, jaką powinien posiadać samochód rodzinny. W przestronnym bagażniku zmieści się nie tylko wózek, ale nawet sanki.