Wywar z liści laurowych na łupież, stawy i cukrzycę
Wywar z liści laurowych jest świetnym naturalnym lekiem na łupież, niestrawność i choroby reumatyczne. Napój pomaga obniżyć poziom cukru we krwi i zwalczyć cellulit.
1. Napar z liści laurowych na stawy i niestrawność
Reumatyzm objawia się przede wszystkim silnym bólem stawów, opuchlizną i zaczerwieniem chorych miejsc. Na szczęście możesz złagodzić ból domowymi sposobami - na przykład sięgając po wywar z liści laurowych, który pomaga na dolegliwości ze strony układu kostnego. Ponadto mikstura przyspiesza metabolizm i poprawia perystaltykę jelit.
By przygotować wywar potrzebujesz 5 g liści laurowych, które należy pokryszyć i zalać 300 ml wrzącej wody. Płyn gotuje się przez 5 minut, a następnie odstawia w chłodne miejsce na około 5 godzin. Napój pij małymi łykami, najlepiej w 12-godzinnych przerwach.
2. Mikstura z liści laurowych na łupież i zdrową skórę
Liście laurowe posiadają właściwości antyoksydacyjne, przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne. Dzięki temu zwalczają łupież i poprawiają ukrwienie skóry głowy.
By przygotować lekarstwo, 3 łyżki sproszkowanych liści laurowych dodaj do szklanki wrzącej wody i odstaw na 25 minut. Następnie miksturę włóż do lodówki na około 3 godziny. Po tym czasie używaj jako płukanki do włosów. Owiń głowę ręcznikiem i zostaw środek na włosach przez godzinę. Mikstury używaj dwa razy w tygodniu.
Pół szklanki naparu możesz również dodać do kąpieli. Leczniczy płyn stosuj trzy razy w tygodniu. Dzięki takim kąpielom skóra nabierze zdrowego blasku, a cellulit będzie mniej widoczny.
3. Wawrzyn na obniżenie cukru we krwi
Wawrzyn obniża poziom cukru we krwi, dlatego zalecany jest osobom chorującym na cukrzycę. By przygotować napar, 10 liści laurowych wrzuć do garnka z trzema szklankami gorącej wody. Naczynie zdejmij z ognia i odstaw na około 6 godzin. Kuracja herbatą z liści laurowych powinna trwać dwa tygodnie. Należy pić pół szklanki naparu dziennie. Następnie należy zrobić miesięczną przerwę w stosowaniu środka.
4. Przeciwwskazania i skutki uboczne spożywania wywaru z liści laurowych
Wywar z liści laurowych wykazuje silne działanie, dlatego należy zachować ostrożność przy stosowaniu tego typu lekarstwa (przedawkowanie może doprowadzić do krwotoku wewnętrznego).
Ze względu na właściwości oczyszczające, zaleca się w czasie stosowania unikać produktów smażonych, fast foodów, słodyczy i nabiału. Przy kuracji warto jeść lekkostrawne posiłki, warzywa, owoce i kasze. Mikstury z wawrzynu powinny unikać kobiety w ciąży i karmiące piersią.