Trwa ładowanie...

Wypełniony grafik czteroletniej Klary Lewandowskiej. Jak wybrać zajęcia dla dzieci?

Każdy rodzic chce, by jego dziecko rozwijało się jak najbardziej wszechstronnie. Tak też jest w przypadku Anny i Roberta Lewandowskich, którzy zapisali swoją córkę Klarę na szereg różnych zajęć dodatkowych. Fani pary zwrócili jednak uwagę na zbyt duży natłok obowiązków jak na czteroletnie dziecko. Czy mają rację?

Zobacz film: "Stonowane kolory zabawek małej Klary"

spis treści

1. Grafik Klary Lewandowskiej

Powszechnie wiadomo, że dzieci chłoną wszelką wiedzę jak szalone. Ich wrodzona ciekawość pozwala na zdobycie dużej ilości wiedzy w stosunkowo krótkim czasie. Ponadto to, czego nauczą się na początku swojej edukacji, zostanie z nimi najdłużej.

Rodzice małych dzieci chętnie pokazują im różne dodatkowe aktywności, ponieważ chcą, by ich pociechy jak najbardziej wszechstronnie się rozwinęły. Taką drogę obrali również Anna i Robert Lewandowscy.

Niedawno w Q&A na Instagramie Anna Lewandowska przyznała, że jej córka Klara ma grafik zajęć wypełniony po brzegi.

Czteroletnia dziewczynka uczy się języka angielskiego i niemieckiego, chodzi na basen, a także uczy się grać na pianinie. Lewandowska przyznała, że Klara zaczęła również uczęszczać na lekcje baletu, choć podobno nie zapałała do nich entuzjazmem i woli ćwiczyć z mamą.

Anna Lewandowska z córkami
Anna Lewandowska z córkami (Instagram)

Fani Anny Lewandowskiej przyznali, że to wspaniałe, iż dziewczynka może spróbować tak wielu dziedzin w wieku zaledwie czterech lat. Jednak większość z nich zauważyła, że tak małe dziecko ma szalenie mało czasu i natłok zajęć może się negatywnie odbić na jego psychice.

2. Zajęcia dodatkowe dla dzieci

Należy pamiętać, że zajęcia dodatkowe mają być dla dziecka przede wszystkim przyjemnością. To właśnie podczas takich aktywności mogą rozwijać zainteresowania i pasje, uczyć się odpowiedzialności i nawiązywać nowe kontakty.

Natomiast kiedy dziecko jest przeciążone, nie czerpie satysfakcji z zajęć, ponieważ nie ma na nie zwyczajnie siły. Dlatego, zamiast zapisywać malucha na kilka zajęć dodatkowych, lepiej wybrać jedne i obserwować, jak sobie radzi.

Trzeba pamiętać również, że dziecka nie wolno przebodźcować. Niestety w wielu przypadkach jest wręcz odwrotnie, a dzieci nie potrafią odpoczywać, bawić się i relaksować. To z kolei może bardzo nadwyrężyć system nerwowy.

Dlatego malucha trzeba obserwować, słuchać i dostosować zajęcia dodatkowe do jego możliwości. Jeśli nie jest w stanie nadążyć z nadmiarem obowiązków, rodzice powinni odpuścić.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.