Trwa ładowanie...

Wózek dla bliźniąt – przegląd najciekawszych modeli

Wybór wózka dla dziecka nie jest prostą sprawą. Sytuacja komplikuje się jeszcze bardziej, kiedy musimy zakupić wózek dla bliźniąt. Tak jak w życiu wszystko musi być podwójne. Czy oznacza to, że wózek dla bliźniąt będzie kosztował dwa razy drożej ? Przedstawiamy porównanie kilku najpopularniejszych wózków dla bliźniąt.

Zobacz film: "Jak pozbyć się ciemieniuchy?"

1. Wózek dla bliźniąt – KEES TWIN K2 PLUS

Pierwsza propozycja dla rodziców bliźniąt to produkt holenderskiej firmy Kees. Wózek Twin K2 Plus wyposażono w dwa oddzielne, usztywnione siedziska. Można je obrócić zarówno przodem jak i tyłem do kierunków jazdy. Każde siedzisko zawiera autonomiczne daszki ochronne oraz bariery bezpieczeństwa. Również podwójny jest duży kosz na zakupy i drobiazgi. Wózek został wykonany z aluminium, jednak z uwag, że jest podwójny waży 15 kg. Wózek posiada komfortową miękką rączkę do pchania wyposażoną w system regulacji wysokości jej położenia. Równie dobrze zostały zaprojektowane duże pompowane koła z możliwością ich blokady. Wadą wózka o której często wspominają jego użytkownicy jest słaba amortyzacją na nierównym terenie oraz trudność jego prowadzenie. Wózek został wykonany z cienkich elementów, tak by maksymalnie obniżyć jego wadę. Jednak przełożyło się to na solidność wykonany i wózek jest podatny na uszkodzenia mechaniczne. Rodzice zwrócili uwagę, że wysoka cena wózka, zaczynająca się od 2000 zł nie jest adekwatna do jego jakości. tego modelu jest zbyt wysoka w porównaniu do jakości.

2. Wózek dla bliźniąt – Bebetto 42 For Two Sport

Drugą propozycją wózka dla bliźniąt jest prozycją od polskiej firmy Bebetto. Mowa tu o wózku 42 For Two Sport został zaprojektowany w ustawieniu jeden za drugim. Dzięki temu wózek ma szerokość pojedynczych wózków i pozwala na łatwe manewrowanie czy choćby przejazd przez drzwi. Wózek został zrobiony z lekkiej aluminiowej konstrukcji, która daje mu stabilność. Dodatkowo jest ona amortyzowana i daje możliwość regulacji twardości zawieszenia. Duże obrotowe i pompowane koła amortyzują nierówności, oraz można je zablokować do jazdy na wprost. Rączka oraz barierki ochronne zostały pokryte ekologiczną skórą. Dodatkowo istnieje możliwość regulacji wysokości rączki. Regulowane jest również oparcie siedzisk w 4 stopniach nachylenia. Można je obrócić w dwóch kierunkach jazdy – przodem i tyłem. Dodatkowo wózek wyposażony został w kosz na zakupy, torbę na akcesoria dla dzieci, uchwyt na butelkę oraz pokrowiec chroniący wózek przed złą pogodą oraz promieniami UV. Wadą wózka jest nieprzypinana wkładka siedziska dziecka oraz jakość hamulca, który potrafi wyłamać plastikowe elementy. Ceny spacerówki zaczynają się od 1800 zł.

3. Wózek dla bliźniąt – Egg Baby Style

Egg Baby Style to najdroższy wózek spośród proponowanych wózków dla bliźniąt. Decydując się na wózek Baby Style kupujemy wózek doskonale wykonany, z miękkich i luksusowych wręcz materiałów. Jest to bez wątpienia wózek dla ludzi, którzy chcą się wyróżnić z tłumu i poszukuję czegoś niepowtarzalnego. Wózek posiada solidną aluminiową ramę na której można zamocować dwie oddzielne gondole. Wyposażone zostały w 5 punktowe pasy bezpieczeństwa. Dodatkowo gondole posiadają podnóżki regulowane w 5 położeniach. Siedziska mają regulowane oparcie i można je ustawić w dwóch kierunkach jazdy. Kółka wózka można zdemontować. Mają niezależne amortyzatory oraz blokadę. Są obrotowe, ale można ja ustawić do jazdy na wprost. Rączka wózka jest regulowana w 5 płaszczyznach i pokryta eko skórą. Dodatkowo w zestawie znajduje się kosz na zakupy. Wszystkie elementy zostały wyprodukowane z należytą dbałością. Największą wadą wózka jest jego cena. Cóż, luksus kosztuje. W tym przypadku 3200 zł.

4. Wózek bliźniaczy - Peg-Perego Pliko Mini Twin

Ostatnią propozycją wózka dla bliźniąt jest produkt włoskiej firmy Peg-Perego oraz wózek bliźniaczy Pliko Mini Twin. Jest to jedyny wózek typu parasolka, który można łatwo złożyć i przenieść. Waży jedynie 11 kg. Jako jedyny w zestawieniu zmieści się do bagażnika samochodowego. Wózek wyposażony został w dwa siedziska spacerowe z niezależnym systemem daszków. Siedziska posiadają regulację oparcia oraz podnóżków. Oprócz tego wózek posiada koszyk na zakupy oraz rączkę, która umożliwia jego przenoszenie. Koła wózka Pliko Mini Twin są obrotowe i mają możliwość zablokowania. Zaletą wózka jest jego cena – kosztuje od 1200 zł, Niestety jakość wózka może pozostawiać wiele do życzenie. Plastikowe kółka hałasują i słabo wyłapują nierówności.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.