Trwa ładowanie...

Warszawiacy wspólnie śpiewają "Last Christmas" (VIDEO)

Avatar placeholder
23.12.2019 12:59

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym, zgodnie z tradycją śpiewa się kolędy. Są jednak przeboje muzyki popularne, które budzą mocne skojarzenia ze świętami. Pokazało to wydarzenie zorganizowane w Warszawie.

1. Świąteczne przeboje

W okolicach świąt wszelkiej maści muzycy próbują wykorzystać wszechobecny nastrój, by poprawić sprzedaż swoich płyt. Obierają przy tym dwie różne drogi – pierwsza z nich to nagranie płyty z własnymi interpretacjami kolęd. Jest to o tyle dobry pomysł, że nie każdy ma zdolności wokalne i lepiej, by przy świątecznym stole zaśpiewał z płyty profesjonalista, niż chór, który swoje lekcje muzyki ma dawno za sobą.

Innym podejściem jest nagranie przeboju nawiązującego klimatem do okresu świątecznego. Wśród największych hitów można wymienić takie przeboje jak „Santa Claus is coming to town” Franka Sinatry, „All I want for christmas is you” Mariah Carey, czy „Last christmas” Georga Michaela.

2. Warszawiacy śpiewają razem

Właśnie ten ostatni przebój stał się punktem wyjścia do wydarzenia zorganizowanego w Warszawie. Z okazji uruchomienia świątecznej iluminacji na Krakowskim Przedmieściu ten popularny deptak zamienił się w jedną wielką sceną dla orkiestr, chórów, czy solistów. Postanowiono to wykorzystać pod hotelem Bristol.

Na jednym z portali społecznościowych pojawiło się wydarzenie, którego kulminacyjnym punktem miało być wspólne odśpiewanie ponadczasowego przeboju Georga Michaela. Prócz zbliżających się świąt była ku temu jeszcze inna okazja –przypadające 35. urodziny tego utworu. Jak wyszło? Obejrzyj wideo.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze