W Opolu urodziły się czworaczki

12 marca br. w godzinach przedpołudniowych przyszły na świat czworaczki. W Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu to pierwszy taki poród od ośmiu lat.

Zobacz film: "Przez lata starali się o dziecko. Urodzą im się czworaczki"

1. Cztery dziewczynki

Dziewczynki otrzymały imiona: Maja, Julia, Wiktoria i Oliwia. Urodziły się przed planowanym terminem, w 29. tygodniu ciąży. Obecnie przebywają w inkubatorach.

Informacja o tym, że pod sercem kobieta nosi czworaczki, tylko początkowo zaszokowała rodziców. O ciąży mnogiej dowiedzieli się podczas badania w drugim miesiącu ciąży.

Ojciec czworaczków tłumaczy PAP, że zawsze marzył o dużej rodzinie. Nie wiedział jednak, że zostanie ojcem czterech dziewczynek podczas jednego dnia.

W Opolu urodziły się czworaczki
W Opolu urodziły się czworaczki (istock)

Teraz rodzice czekają aż stan dziewczynek będzie na tyle dobry, że będzie je można przewieźć do domu. Rodzina mieszka w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi.

2. Inne czworaczki

Wcześniej czworaczki w Opolu przyszły na świat w 2010 roku. Opolski szpital pamięta też poród pięcioraczków, który odbył się w 1995 roku.

Nie jesteśmy klonami, jesteśmy siostrami bliźniaczkami!
Nie jesteśmy klonami, jesteśmy siostrami bliźniaczkami! [8 zdjęć]

Te dwie dziewczyny wiedzą, że mogą na siebie liczyć w każdej chwili. Zawsze czują, że u drugiej dzieje...

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.