Trwa ładowanie...

W Opolu urodziły się czworaczki

12 marca br. w godzinach przedpołudniowych przyszły na świat czworaczki. W Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu to pierwszy taki poród od ośmiu lat.

Zobacz film: "Przez lata starali się o dziecko. Urodzą im się czworaczki"

1. Cztery dziewczynki

Dziewczynki otrzymały imiona: Maja, Julia, Wiktoria i Oliwia. Urodziły się przed planowanym terminem, w 29. tygodniu ciąży. Obecnie przebywają w inkubatorach.

Informacja o tym, że pod sercem kobieta nosi czworaczki, tylko początkowo zaszokowała rodziców. O ciąży mnogiej dowiedzieli się podczas badania w drugim miesiącu ciąży.

Ojciec czworaczków tłumaczy PAP, że zawsze marzył o dużej rodzinie. Nie wiedział jednak, że zostanie ojcem czterech dziewczynek podczas jednego dnia.

Teraz rodzice czekają aż stan dziewczynek będzie na tyle dobry, że będzie je można przewieźć do domu. Rodzina mieszka w Kadłubie pod Strzelcami Opolskimi.

2. Inne czworaczki

Wcześniej czworaczki w Opolu przyszły na świat w 2010 roku. Opolski szpital pamięta też poród pięcioraczków, który odbył się w 1995 roku.

Nie jesteśmy klonami, jesteśmy siostrami bliźniaczkami!
Nie jesteśmy klonami, jesteśmy siostrami bliźniaczkami! [8 zdjęć]

Te dwie dziewczyny wiedzą, że mogą na siebie liczyć w każdej chwili. Zawsze czują, że u drugiej dzieje...

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.