Trwa ładowanie...

W ciągu 26 miesięcy urodziła trzy pary bliźniąt

 Sylwia Stachura
20.07.2016 14:36
W ciągu 26 miesięcy urodziła trzy pary bliźniąt
W ciągu 26 miesięcy urodziła trzy pary bliźniąt (YouTube.com)

Przypadek 20-letniej Daneshy wydaje się nieprawdopodobny. Młoda kobieta w ciągu dwóch lat urodziła trzy pary bliźniąt.

Danesha Couch mieszka w Kansas w Stanach Zjednoczonych. Historia jej dzieci obiegła media na całym świecie.

Dwa lata temu urodziła pierwsze bliźnięta – chłopców, których nazwała Danarius i Desmond. Synowie byli wcześniakami – w wyniku komplikacji Desmond zmarł krótko po narodzinach.

(YouTube.com)
Zobacz film: "Czego należy unikać w ciąży?"

Rok później Danesha znów była w ciąży i ponownie oczekiwała narodzin bliźniaków. Delilah i Devina urodziły się zdrowe. W czerwcu w rodzinie pojawiła się kolejna para bliźniaczek – noworodki o imionach Dalanie i Darla są już z mamą i rodzeństwem w domu.

Danesha nie przechodziła kuracji zwiększających płodność, ani nie poddała się zabiegowi zapłodnienia in vitro. Dzieci zostały poczęte naturalnie. Młoda matka nie ukrywa, że gdy opowiada innym o sobie, niektórzy traktują ją jak „wybryk natury”.

Kobieta wyznała, że kocha swoje dzieci i cieszy się z bycia matką, jednak na razie nie planuje dalszego powiększania rodziny. We wrześniu bierze ślub, ale z decyzją o kolejnej ciąży zamierza poczekać co najmniej 10 lat.

– Chciałabym, żeby dzieci podrosły i mogły aktywnie pomagać. Wtedy być może pomyślę o rodzeństwie dla mojej piątki – powiedziała.

(YouTube.com)

Z danych brytyjskich naukowców wynika, że szansa na urodzenie trzech par dwujajowych bliźniąt jest jak 1 do 88 tys. Prawdopodobieństwo jest wyższe u kobiet, które już raz były w ciąży mnogiej – wykazali badacze z European Society of Human Reproduction and Embryology. Decydują również czynniki etniczne – Afroamerykanki częściej rodzą bliźnięta od kobiet rasy kaukaskiej czy azjatyckiej.

Danesha nie ukrywa, że opieka nad piątką dzieci wymaga dużo pracy i pochłania środki finansowe. Rodzina założyła profil w serwisie GoFundMe – osoby, które chcą pomóc bliźniętom i ich rodzicom, mogą składać datki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze