Trwa ładowanie...

W 5. miesiącu odeszły jej wody. Gessler opowiedziała o tragedii sprzed lat

Avatar placeholder
02.04.2024 14:48
Magda Gessler przeżyła śmierć dziecka. Restauratorka opowiedziała o tragicznych doświadczeniach
Magda Gessler przeżyła śmierć dziecka. Restauratorka opowiedziała o tragicznych doświadczeniach (East News)

Magda Gessler to szalenie popularna osobowość. Restauratorkę mogliśmy podziwiać nie tylko w wielu programach telewizyjnych, aktywnie udziela się także w mediach społecznościowych. Niewiele osób jednak wie, że w życiu doświadczyła ogromnej tragedii.

spis treści

1. Wyznanie Magdy Gessler

Burza blond loków i cięte wypowiedzi to znaki rozpoznawcze Magdy Gessler. Zawodowo to kreatorka smaku, restauratorka i osobowość telewizyjna, a prywatnie mama Tadeusza i Lary.

Mało osób jednak zdaje sobie sprawę, że Gessler przeżyła potworną tragedię - musiała zmierzyć się ze śmiercią dziecka. Trudny temat został poruszony podczas 4. odcinka programu "Autentyczni".

Zobacz film: "11-latka zmarła po umyciu zębów. Jej matka apeluje"

W 1983 roku restauratorka powitała na świecie Tadeusza. Jeszcze w tym samym roku spodziewała się drugiego dziecka. Niestety pojawiły się poważne komplikacje, a ciąża zagrażała jej życiu.

- To było bardzo trudne doświadczenie, dlatego że to nie była tylko utrata dziecka, ale też to była sytuacja, w której mój mąż nie do końca był przekonany, że ja chciałam tego dziecka, a ja ryzykowałam w tym momencie życiem - wyznała restauratorka.

2. Śmierć dziecka

W piątym miesiącu ciąży Gessler odeszły wody. Trafiła do szpitala, gdzie rozpoczęto walkę o życie dziewczynki. Stan restauratorki również był poważny.

- W Hiszpanii, jak odchodzą wody płodowe w piątym miesiącu ciąży, nie broni się matki tylko dziecko. Gdyby było zakażenie poporodowe, ja bym umarła i miałam tego świadomość - dodała w programie "Autentyczni".

Ciążę podtrzymywano przez miesiąc, by dziecko miało szanse na przeżycie. W szóstym miesiącu na świat przyszła Anna Wanda Müller. Lekarze wciąż walczyli o życie przedwcześnie urodzonego dziecka.

Niestety, zaledwie dwa tygodnie po narodzinach dziewczynka zmarła. To doświadczenie było niezwykle trudne dla restauratorki. Podniesienie się po tej tragedii zajęło jej sporo czasu, ale również zmieniło sposób myślenia.

Dominika Najda, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze