Trwa ładowanie...

Urodziły się zrośnięte, po porodzie zabrano je matce. Tak wyglądają trzy lata po rozdzieleniu

Kiedy Alyson i Phil Irwin dowiedzieli się, że wkrótce ich rodzina się powiększy, byli bardzo szczęśliwi. Już początkowe badania wykazały, że spodziewają się bliźniaków, co było kolejnym powodem do radości. Niestety wkrótce okazało się, że dzieci są zrośnięte klatkami piersiowymi. "Nigdy nie zapomnimy podróży, którą odbyliśmy" - mówi mama dwóch samodzielnych dziewczynek.

Sarabeth i Amelia przed operacją rozdzielenia
Sarabeth i Amelia przed operacją rozdzielenia (YouTube)

1. Wiadomość o bliźniętach syjamskich

Badania połówkowe miały zdradzić Alyson i Philowi Irwinom, jakiej płci są ich bliźniaki. Jednak zamiast radości, na długo zagościł u nich strach. Okazało się, że dzieci są złączone i nie wiadomo czy ciążę uda się utrzymać.

Zespół chirurgów wytłumaczył rodzicom, że dziewczynki są połączone klatkami piersiowymi - od mostka do pępka. Dzieliły również wątrobę, ale nie było jasne co z sercem. Jeśli byłoby wspólne, ewentualna operacja rozdzielenia nigdy nie byłaby możliwa.

- Przez kilka tygodni budziłam się każdej nocy, pragnąć, że to tylko zły sen. Nie wierzyłam, że będzie dobrze. Zamiast tego, aby się chronić, przygotowałam się na najgorsze - mówi.

Zobacz film: "Ma 42 lata. Wygląda lepiej niż 20-latki"

Szczęśliwie po pięciu tygodniach okazało się, że ciąża przebiega dobrze, a dziewczynki nie dzielą serca i istnieje szansa na rozdzielenie.

2. Operacja rozdzielenia sióstr

Natomiast kolejnym problemem, przed jakim stanęli rodzice, było przygotowanie ich starszej córki - dwuletniej Kennedy na widok sióstr. Personel szpitala Michigan Medicine CS Mott Children’s Hospital postanowił podarować jej w tym celu zszyte lalki. W ten sposób dziewczynka mogła zrozumieć, że jej siostry będą wyjątkowe.

Sarabeth i Amelia spędziły razem 14 miesięcy
Sarabeth i Amelia spędziły razem 14 miesięcy (Facebook)

Sarabeth i Amelia urodziły się w 33. tygodniu ciąży, 11 czerwca 2019 roku. Alyson mogła jedynie rzucić na nie okiem, zanim zostały zabrane na oddział intensywnej terapii. Dalszy plan zakładał rozdzielenie ich w wieku sześciu miesięcy - na początku lutego 2020 roku. Niestety tuż przed wyjazdem do szpitala dziewczynki złapały zapalenie płuc, a zanim wyzdrowiały wybuchła pandemia COVID-19.

- Ostatecznie operacja odbyła się w sierpniu 2020 r. Z powodu obostrzeń związanych z COVID, Phil i ja czekaliśmy na szpitalnym parkingu. Kiedy mój telefon zaczął dzwonić, bałam się odebrać - przyznaje Alyson.

3. Jak wyglądają po latach?

Na szczęście lekarze mieli same dobre wieści. Operacja się udała, a dziewczynki po 14. miesiącach mogły wreszcie zacząć nowe życie. Rodzice myśleli, że po tak długim czasie razem, siostry będą chciały przebywać blisko siebie. Nic bardziej mylnego. Półtoraroczne dziewczynki były spragnione własnej przestrzeni i odkrywania świata.

Sarabeth, Amelia i Kennedy z rodzicami na imprezie charytatywnej
Sarabeth, Amelia i Kennedy z rodzicami na imprezie charytatywnej (Facebook)

Obecnie siostry szykują się do czwartych urodzin i rozwijają się prawidłowo. Razem z sześcioletnią już Kennedy bawią się i biegają, a każda z nich ma swoje własne zainteresowania.

- Nigdy nie zapomnimy podróży, którą odbyliśmy. Nauczymy Sarabeth i Amelię by były dumne z blizn, które mają na piersiach. To przypomnienie o tym, jak są silne i niezależne. Mam nadzieję, że będą z nich dumne - podsumowuje mama.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.