Trwa ładowanie...

Urodziła trzy córki, a ludzie są w szoku. To przypadek jeden na miliard

Avatar placeholder
21.09.2022 09:41
Urodziła trzy córki, a ludzie są w szoku. To przypadek jeden na miliard
Urodziła trzy córki, a ludzie są w szoku. To przypadek jeden na miliard (Facebook)

Mieszkanka Florydy ma trzy córki, które łączą nie tylko więzy krwi, ale również... data urodzenia. Wszystkie urodziły się 25 sierpnia, a wcale nie są trojaczkami. Jak to możliwe?

Trzy córki Kristin Lammert
Trzy córki Kristin Lammert (Facebook)

1. Przypadek jeden na miliard

Ciążę można zaplanować, jednak - w przypadku porodów siłami natury - dokładna data urodzenia jest tajemnicą do samego końca. Tym bardziej niesamowite wydaje się, że matka trójki dziewczynek urodziła je tego samego dnia.

Takie rzeczy praktycznie się nie zdarzają, dlatego szczęśliwa mama chciała zgłosić swój przypadek do Księgi Rekordów Guinnessa. Okazało się to jednak niemożliwe - chyba, że urodzi kolejną trójkę dzieci 25 sierpnia.

2. Czy kobieta trafi do Księgi Rekordów Guinnessa?

Położna ze szpitala stwierdziła, że takie sytuacje zdarzają się bardzo rzadko. Po konsultacji z naukowcami dowiedziała się, że ciężko stwierdzić, jaka jest dokładna częstotliwość występowania takiego zjawiska. W Księdze Rekordów Guinnessa znajduje się już rodzina składająca się z pięciorga rodzeństwa - wszyscy urodzeni tego samego dnia. Taki przypadek zdarza się natomiast raz na 17 miliardów.

Kristin Lammert z rodziną
Kristin Lammert z rodziną (Facebook)

Kiedy informacja o kobiecie z Florydy wypłynęła do sieci, użytkownicy zaczęli życzyć mamie kolejnego potomstwa urodzonego 25 sierpnia. Na razie kobieta nie odniosła się do tematu, czy planuje powiększać rodzinę.

Jest jeszcze jeden niesamowity szczegół - dziewczynki rodziły się dokładnie co trzy lata. To tym bardziej podkreśla wyjątkowość tego wydarzenia.

Wiele osób zastanawia się, w jaki sposób córki mieszkanki Florydy będą obchodziły swoje urodziny. Z pewnością będzie to duże przedsięwzięcie, zwłaszcza kiedy w grę będą wchodziły okrągłe rocznice.

Internauci żartują, że skoro łączy je ta sama data urodzenia, to może będą chciały również wziąć ślub w tym samym terminie.

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze