Urodziła się z rzadką chorobą. Jej włosy cały czas stoją
4-letnia Kaira urodziła się z rzadką chorobą, na którą choruje tylko 100 osób na całym świecie. Schorzenie to powoduje, że włosy dosłownie stoją na głowie.
1. Rzadka choroba
Kerry Cole z Suffolk w Wielkiej Brytanii poznała swojego męża Kenniego w styczniu 2013 r. Po trzech latach związku zdecydowali się na założenie rodziny. Jednak szybko okazało się, że nie będzie to takie proste i w 2017 roku byli zmuszeni do skorzystania ze sztucznej metody zapłodnienia. Szczęśliwie pierwszy zabieg in vitro się udał i wkrótce Kerry urodziła wymarzoną córeczkę Keirę.
Kiedy Keira miała 5 miesięcy, Kerry zaczęła zauważać, że jej córka ma włosy przypominające słomę, które były kruche i trudne do rozczesania. Młoda mama szybko zaczęła szukać informacji w Internecie.
Odkryła, że osoby z zespołem włosów niedających się uczesać (rzadką chorobą genetyczną, która powoduje, że włosy mają trójkątny przekrój, przez co unoszą się na skórze głowy i nie można ich rozczesać), skarżą się na podobne objawy.
W marcu 2018 roku młodzi rodzice udali się do lekarza, który potwierdził schorzenie Keiry. Dziewczynka została skierowana do specjalisty w szpitalu Addenbrookes w Cambridge. Specjalista uspokoił młodych rodziców, mówiąc, że stan ten nie powinien wpływać na rozwój Keiry.
2. Zespół włosów niedających się uczesać
Kerry stara się radzić sobie z włosami swojej córki, używając odżywki bez spłukiwania i specjalnych głęboko nawilżających szamponów, redukujących puszenie się włosów. Jednak jak dotąd nic nie zdołało całkowicie ujarzmić fryzury dziewczynki.
Bezradna mama twierdzi jednak, że najgorsze w tym wszystkim jest mycie włosów, ponieważ Keira ma bardzo suchą i wrażliwą skórę głowy. Dziewczynka skarży się na ból i swędzenie. Mimo to lekarze uważają, że Keira ma to szczęście, że cierpi tylko na drobne objawy.
Zespół włosów niedających się uczesać może obejmować ponadto objawy, takie jak wypadanie włosów i słaby rozwój kości.
Mimo pochlebnych komentarzy pod adresem fryzury małej Keiry rodzice chcą zwiększyć świadomość na temat tej rzadkiej choroby.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl