Ubezpieczenia zdrowotne – czy są potrzebne i dla kogo są przeznaczone?

Artykuł sponsorowany

Każdy z nas prędzej czy później zmuszony będzie do skorzystania z opieki zdrowotnej. Potrzeba wizyty u lekarza może zaskoczyć nas w każdej chwili. Dlatego też tak ważny jest wybór odpowiedniego ubezpieczenia.

Czym są ubezpieczenia zdrowotne?

Ubezpieczenia tego typu pozwalają nam korzystać ze świadczeń, które mają na celu zachowanie zdrowia, ochronę przed skutkami chorób oraz leczenie. Na mocy ustawy z 1997 roku w Polsce obowiązuje obowiązkowe ubezpieczenie zdrowotne, które finansowane jest ze środków publicznych. Odpowiada za nie NFZ, czyli Narodowy Fundusz Zdrowia. Przysługuje ono z tytułu zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę, prowadzenia działalności gospodarczej, ubezpieczenia w KRUS, posiadania statusu emeryta lub rencisty lub pozostawania bezrobotnym, pod warunkiem rejestracji w Urzędzie Pracy.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

Pacjent, który nie podlega obowiązkowemu ubezpieczeniu zdrowotnemu, a więc nie przysługuje mu prawo do korzystania z bezpłatnych świadczeń, może wykupić prywatne, czyli dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. W takim przypadku po uiszczeniu ustalonej składki zyskuje on bezpłatny lub częściowo refundowany przez wybranego ubezpieczyciela dostęp do określonych placówek, a co za tym idzie – usług o charakterze medycznym. O ich zakresie decydują zapisy zawarte w podpisanej z daną firmą umowie.

Niezadowolenie z podstawowej opieki medycznej skłania coraz większą liczbę Polaków do rezygnacji z usług gwarantowanych przez NFZ. Atutem takiego rozwiązania jest uniknięcie długich kolejek i możliwość szybszego skorzystania z pomocy specjalisty. Duże zainteresowanie tą opcją wpływa na obniżenie kosztów związanych z polisą lub abonamentem medycznym.

System ubezpieczeń funkcjonuje na zasadzie solidaryzmu społecznego. Decydując się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia społecznego, zwalniamy część środków NFZ, dzięki czemu my będziemy mieć o wiele bardziej dogodne warunki opieki medycznej, a dla osób, które nie zdecydują się na takie rozwiązanie pozostanie więcej środków do dyspozycji. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje nam lepszy standard usług medycznych, a także możliwość wyboru lekarza spoza sieci przychodni, z którymi współpracuje dana firma ubezpieczeniowa. Skróceniu ulegają kolejki w szpitalach i przychodniach. W ciągu roku możemy skorzystać z większej liczby operacji, konsultacji i zabiegów. Możliwość ubezpieczenia grupowego to także ogromna korzyść dla pracodawców.

Co oferuje Aviva?

W ramach dodatkowych i dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych Aviva oferuje szereg korzystnych dla klienta rozwiązań.

Do dyspozycji mamy Pakiet Medyczny „Bądź zdrów”, gwarantujący szybką i – co ważne – nieograniczoną możliwość korzystania z usług lekarzy oraz badań diagnostycznych wykonywanych w prywatnych placówkach medycznych. Zbędne jest w tym wypadku skierowanie od internisty, a dostępną w wariancie podstawowym, rozszerzonym lub platynowym polisę możemy wykupić dla siebie lub całej rodziny.

Korzystna jest także dodatkowa umowa ubezpieczenia w razie Poważnego Zachorowania, która w przypadku zdiagnozowania poważnego schorzenia gwarantuje środki potrzebne na pokrycie kosztów związanych z długotrwałym leczeniem i specjalistyczną opieką medyczną. Istotne jest także materialne wsparcie rodziny, potrzebne w czasie utraty przez nią dochodów, będącej konsekwencją poniesionego uszczerbku na zdrowiu.

Z kolei ubezpieczenie „Na zdrowie” daje nam możliwość skorzystania ze wsparcia finansowego, rekompensującego utracone podczas zwolnienia lekarskiego środki do życia, a także koszty związane z leczeniem i rehabilitacją. Jego zaletą jest szeroki zakres, który obejmuje m.in. ok 1800 powodów hospitalizacji. Mamy możliwość wyboru opcji dostosowanej do naszych potrzeb i wielokrotne korzystanie ze świadczeń.

Ubezpieczenie zdrowotne gwarantuje nam możliwość korzystania z potrzebnej opieki medycznej. Sprawdza się przede wszystkim w nieprzewidzianych sytuacjach, kiedy nasza kondycja zdrowotna zmusza nas nagle do pobytu w szpitalu. Wyobraźmy sobie sytuację, w której ulegamy wypadkowi, a jego skutkiem jest złamanie kończyny. Posiadając podstawowe ubezpieczenie zdrowotne, mamy prawo do bezpłatnego leczenia, natomiast wykupienie opcji dodatkowych pozwala nam skorzystać z usług o wyższym standardzie. Mamy także możliwość otrzymania należnego nam odszkodowania. Pamiętaj, że warto dbać o siebie i przyszlość swojej rodziny.

 

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Rodzinne finanse
Rodzinne finanse

Kupno samochodu

Kupno samochodu

Samochód rodzinny i tani Samochód z poprzedniego rocznika jest idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto chce kupić nowy samochód prosto z salonu, a nie chce przepłacać.

Rodzinne finanse

Polisa ubezpieczeniowa obowiązkowym punktem wyprawki dla noworodka

Każdy rodzic chciałby zapewnić swojemu dziecko wszystko to, co najlepsze. Od pierwszych lat życia troszczymy się o to, aby maluch był zdrowy i szczęśliwy. Kolejne lata to nieustanne staranie się o dobrą przyszłość dla niego. Nie możemy jednak ustrzec...

Rodzinne finanse

Jak oszczędzić pieniądze na wkład własny?

Artykuł sponsorowany Staranie się o kredyt wiąże się z wieloma formalnościami. Musimy przede wszystkim udowodnić bankowi, że jesteśmy wiarygodnym i godnym zaufania klientem. Oprócz wielu, wielu dokumentów, które będziemy musieli przedstawić, powinniśmy...

Rodzinne finanse

Ciąża rozwija mózg

Ciąża rozwija mózg

Pregnezja lub amnezja ciążowa, objawiająca się problemami z pamięcią, koncentracją i rozkojarzeniem, a złośliwie zwana również "ciążowym mózgiem" to krzywdzący mit. Według naukowców jest zupełnie odwrotnie, a umysł kobiety oczekującej dziecka intensywnie...

Rodzinne finanse

Zabezpiecz przyszłość swojego dziecka

Kiedy decydujemy się na wykupienie ubezpieczenia, najczęściej robimy to nie tylko z myślą o sobie, ale również naszych bliskich. Zakładając rodzinę, jeszcze przed narodzinami dziecka warto się zastanowić, jaką polisę dla niego wybrać. Kiedy zacząć...

Rodzinne finanse

Ubezpieczenie dla nastolatka

Coraz więcej firm ubezpieczeniowych poszerza zakres swoich usług z myślą o dzieciach i młodzieży. Mimo wielu ofert ubezpieczeń dla nastolatków, wybór najkorzystniejszej z nich wcale nie należy do łatwych zadań. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę? Ubezpieczenie...

Rodzinne finanse

Rzuciła pracę w mediach. Dziś pisze książki dla dzieci

Rzuciła pracę w mediach. Dziś pisze książki dla dzieci

Mamo, czytamy! - krzyczy z pokoju dwuletni Jurek. Agnieszka stoi w kuchni i uśmiecha się pod nosem. Jej syn, który za czytaniem nie przepada, pokochał książki jej autorstwa. - To bardzo mobilizujące - przyznaje. Początki Agnieszka Starok jeszcze kilka...

Rodzinne finanse

Ubezpieczenie dla seniora

Starzenie się jest naturalnym procesem dopadającym człowieka. W pewnym okresie swojego życia człowiek zauważa, że nie ma już wystarczających pokładów energii, że jego ciało powoli odmawia posłuszeństwa, a wizyty u lekarzy różnych specjalizacji stają się...