Trwa ładowanie...

Czy warto kupić polisę zdrowotną?

Artykuł sponsorowany

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

Zdrowie to jedna z najważniejszych wartości ludzkiego życia. Podczas różnych okazji – świąt, rocznic, jubileuszy – życzymy sobie właśnie zdrowia i to w dużych ilościach. Dobre zdrowie pozwala nam wywiązywać się ze wszystkich osobistych i zawodowych zadań, a przede wszystkim cieszyć się z życia. Czy wobec tego warto zabezpieczyć to najcenniejsze dobro, jakie mamy i wykupić polisę zdrowotną?

spis treści

1. Na czym polegają polisy zdrowotne?

Celem polisy zdrowotnej jest zagwarantowany i ułatwiony dostęp do prywatnych placówek medycznych, a także do wielu świadczeń, które one oferują. O tym w jakiej kondycji jest publiczna służba zdrowia wiemy wszyscy, wszechobecne kolejki do specjalistów i badań diagnostycznych skutecznie wydłużają leczenie. Wyłączne korzystanie z prywatnych gabinetów lekarskich, zwłaszcza w przypadku dolegliwości przewlekłych i posiadania w rodzinie małych dzieci, udźwignie niewiele budżetów domowych. Ubezpieczyciel w ramach oferowanych pakietów ma podpisaną umowę z różnymi placówkami medycznymi. W ten sposób umożliwia osobom ubezpieczonym przeprowadzenie badań diagnostycznych, zabiegów ambulatoryjnych czy wyższy standard leczenia szpitalnego, itd. By móc skorzystać z takiego pakietu, należy regularnie uiszczać określoną opłatę, która często może być niższa niż pojedyncza wizyta w dobrym, prywatnym gabinecie lekarskim. Zyskujemy więc dostęp do specjalistów, badań ambulatoryjnych i diagnostyki medycznej bez kolejek i w rozsądnej cenie. Jakość obsługi też jest wyższa, co nie pozostaje bez znaczenia w procesie leczenia.

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Twoje dziecko dostało pieniądze? Sprawdź, jak możesz je pomnożyć

Pieniądze stają się coraz popularniejszą formą prezentu. Dostają je także dzieci. Co z takim fantem może zrobić rodzic? Wykorzystać prezent do nauki oszczędzania – można go bowiem zainwestować. Zobacz, jak to zrobić!

2. Sprawdź warunki umowy

Żeby jednak odnieść pełną satysfakcję, powinno się dokładnie sprawdzić, czego dotyczy konkretna decyzja, jeszcze przed podpisaniem umowy. Zazwyczaj objęte są nią zaplanowane zabiegi, nie zaś interwencja w nagłych wypadkach. Wśród podstawowych informacji, które należy przeanalizować, znajduje się również lista placówek, z którymi ubezpieczyciel zawarł umowę, i usług, z których wówczas realnie możemy skorzystać.

Pakiet Medyczny „Bądź Zdrów” oferowany przez Avivę zawiera szybki dostęp do prywatnych placówek medycznych na terenie całego kraju, a ich spis łatwo sprawdzić na stronie internetowej ubezpieczyciela. Jeżeli szukasz specjalisty w konkretnej dziedzinie medycyny, możesz sprawnie odnaleźć miejsca na terenie całego województwa bądź tylko miasta, gdzie zostaniesz przyjęty w ramach tej polisy. Pakiet oferuje trzy różne warianty (Podstawowy, Rozszerzony i Platynowy), które różnią się zakresem dostępnych w ich ramach usług i lekarzy. Sam dostęp do specjalistów jest natomiast nielimitowany, a z ich porad można skorzystać bez skierowania od lekarza internisty. Dostępna jest również wersja indywidualna lub rodzinna całego pakietu. Druga opcja zapewnia stałą cenę, niezależnie od liczby członków rodziny. Na wizyty można umówić się telefonicznie, a bardzo często również za pośrednictwem strony internetowej (danej placówki medycznej).

Jeżeli zależy ci na zdrowiu własnym oraz twojej rodziny, warto przemyśleć zakup polisy zdrowotnej. Zastanów się wcześniej, czego oczekujesz, a łatwiej będzie ci zrozumieć daną polisę i zadecydować, czy jest ona właśnie dla ciebie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.