Toruń: Amfetamina i ecstasy w organizmie rocznej dziewczynki

Tragiczna sytuacja rozegrała się kolejny raz. To następny przypadek w Polsce, kiedy małe dziecko miało dostęp do narkotyków. Jak w większości przypadków były one własnością rodziców. Wydarzenie miało miejsce w Toruniu.

1. Narkotyki w organizmie dziecka

W drugiej połowie maja 2017 roku do Szpitala Dziecięcego w Toruniu trafiła roczna dziewczynka, która była pod wpływem narkotyków. Nieprzytomne dziecko zostało przywiezione do szpitala przez pogotowie. Lekarze natychmiast przeprowadzili badania toksykologiczne, ponieważ dziewczynka miała drgawki.

Wyniki pokazały, że w jej organizmie znajdują się narkotyki, a dokładnie amfetamina i ecstasy. Szpital o zdarzeniu powiadomił policję, która wszczęła dochodzenie.

Zobacz film: "Coraz więcej dzieci pod wpływem środków nasennych"

Rodzicom zostały już postawione zarzuty, a ojciec znajduje się w areszcie. Prokuratura ustala, czy dziecko zostało specjalnie odurzone narkotykami, czy był to przypadek (np. rodzice trzymali narkotyki w łatwo dostępnym dla niego miejscu).

Zobacz także:

Matce postawiono zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, ojcu - spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które zagrażało życiu. Na szczęście dziewczynce już nic nie zagraża. Została wypisana do szpitala, jednak obecnie przebywa u babci.

Toruń: Amfetamina i extasy w organizmie rocznej dziewczynki
Toruń: Amfetamina i extasy w organizmie rocznej dziewczynki (123rf)
Zdrowe produkty, które mogą być trujące
Zdrowe produkty, które mogą być trujące [6 zdjęć]

Łodyga rabarbaru jest źródłem korzystnych dla zdrowia składników. Jednak jego korzenie i liście zawierają...

zobacz galerię

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.