Toruń: Amfetamina i ecstasy w organizmie rocznej dziewczynki

Tragiczna sytuacja rozegrała się kolejny raz. To następny przypadek w Polsce, kiedy małe dziecko miało dostęp do narkotyków. Jak w większości przypadków były one własnością rodziców. Wydarzenie miało miejsce w Toruniu.

Narkotyki w organizmie dziecka

W drugiej połowie maja 2017 roku do Szpitala Dziecięcego w Toruniu trafiła roczna dziewczynka, która była pod wpływem narkotyków. Nieprzytomne dziecko zostało przywiezione do szpitala przez pogotowie. Lekarze natychmiast przeprowadzili badania toksykologiczne, ponieważ dziewczynka miała drgawki.

Coraz więcej dzieci pod wpływem środków nasennych

Wyniki pokazały, że w jej organizmie znajdują się narkotyki, a dokładnie amfetamina i ecstasy. Szpital o zdarzeniu powiadomił policję, która wszczęła dochodzenie.

Rodzicom zostały już postawione zarzuty, a ojciec znajduje się w areszcie. Prokuratura ustala, czy dziecko zostało specjalnie odurzone narkotykami, czy był to przypadek (np. rodzice trzymali narkotyki w łatwo dostępnym dla niego miejscu).

Matce postawiono zarzuty narażenia dziecka na niebezpieczeństwo, ojcu - spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, które zagrażało życiu. Na szczęście dziewczynce już nic nie zagraża. Została wypisana do szpitala, jednak obecnie przebywa u babci.

Zdrowe produkty, które mogą być trujące

Łodyga rabarbaru jest źródłem korzystnych dla zdrowia składników. Jednak jego korzenie i liście zawierają toksyny, które mogą powodować nudności, wymioty...

Anna Krzpiet, 3 miesiące temu

Newsy - choroby dziecięce

Komentarze