Test na zakwaszenie żołądka (WIDEO)
Na pewno słyszałeś o zakwaszeniu organizmu, ale czy wiesz, że możliwe jest też zakwaszenie żołądka?
Potocznie zakwaszenie żołądka określa się mianem nadkwasoty. Jeśli zawartość kwasu solnego w sokach żołądkowych wynosi więcej niż 20 mmol HCl, to mamy do czynienia właśnie z tym stanem.
Jak się objawia? Pierwszym i najbardziej dokuczliwym symptomem jest zgaga. Poza tym pojawiają się inne dolegliwości gastryczne, np. uczucie ciężkości, zaparcia, wzdęcia, pieczenie w mostku, bóle brzucha.
Skąd się bierze zakwaszenie? Zwykle jest skutkiej złej diety - bogatej w produkty wysokoprzetworzone, tłuste, ciężkostrawne i słodkie. Im więcej pijemy alkoholu, tym większe ryzyko nadkwasoty.
Niebagatelne znaczenie ma też kondycja psychiczna. Stres jest czynnikiem, który powoduje zwiększoną produkcję kwasu solnego. Osoby, które żyją w biegu, są przepracowane i nie mają czasu na odpoczynek, częściej mają problemy z układem pokarmowym.
Całe szczęście recepta na zakwaszenie żołądka jest dość prosta.
Po pierwsze - trzeba zmienić sposób odżywiania. Dieta odkwaszająca pozwoli pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości i zneutralizować kwaśne pH w żołądku.
Do codziennego menu należy wprowadzić duże ilości świeżych owoców i warzyw, takich jak: szpinak, brokuły, ananasy, kiwi, kapusta. Dieta powinna być lekkostrawna, dlatego warto postawić na chudy drób, ryby, nabiał.
Żeby przywrócić równowagę w żołądku, ważne jest też picie dużych ilości wody mineralnej oraz herbat ziołowych.
Istotne jest również odpowiednie jedzenie posiłków. Należy jeść powoli, dokładnie przeżuwać i nie łapać w pośpiechu "byle czego". Najlepiej spożywać 5 posiłków dziennie i starać się, żeby odstępy między nimi były równe.
Podejrzewasz, że możesz mieć nadkwasotę? Obejrzyj WIDEO i sprawdź, jak w domu wykonać test na zakwaszenie żołądka. To zajmie tylko kilka minut.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.