Te matki ryzykowały życiem, by uratować swe dzieci

Nie ma uczucia silniejszego niż miłość matki do swojego dziecka. Często jednak los stawia przed nami sytuacje, z których teoretycznie nie ma wyjścia. Przedstawione kobiety musiały zmagać się z tornadem lub pożarem, by uratować swoje dzieci. Te historie wzruszają do łez.

Według ekspertów, w ludziach podczas strachu lub paniki wyzwalają się siły, o których nie mieli wcześniej pojęcia. Jest to skutek zwiększonego poziomu adrenaliny we krwi oraz woli przeżycia. Poniższe historie pokazują, że kobiety nie są wcale słabe. Ich siła nie zna granic, jeżeli chodzi o własną rodzinę.

Polecane wideo:

Walka z tornado

Jak podaje amerykański portal abcnews.com, Stephanie Decker, podczas szalejącego tornada osiągającego prędkość nawet 280 km/h, chroniła swoje dzieci własnym ciałem. Żywioł zniszczył ich dom, jednak dzieci (ośmioletni syn Dominic oraz pięciolatka Reese) nie odniosły żadnych obrażeń. Matka dopiero po jakimś czasie spostrzegła, co stało się z jej ciałem. Stephanie miała kilka złamanych żeber oraz zmiażdzone nogi.

Ucieczka z pożaru

W bloku, w którym mieszkała 36-letnia Mila Akakowa wraz z dziećmi, niespodziewanie wybuchł pożar. Kobieta, zdając sobie sprawę z faktu rozprzestrzeniania się ognia, wyrzuciła 13-letnią córkę Natalię oraz czteroletniego syna Wanię przez okno z trzeciego piętra.

Dzieci skoczyły bezpośrednio na prześcieradło, które wcześniej rozłożyli sąsiedzi. Ich matka, obawiając się skoku, modliła się w oknie i czekała na ratunek. Na pomoc przybyli strażacy.

Na ratunek kierowcy autobusu

W 2012 roku portal Hufftingtonpost.com opublikował artykuł o Rhondzie Carlsen. Matka-bohaterka jechała autem, gdy zauważyła, jak kierowca autobusu szkolnego znajdującego się sąsiednim pasie traci panowanie nad kierownicą. Kobieta wytłumaczyła uczniom, w jaki sposób mają otworzyć drzwi. Gdy dzieci zastosowały się do jej wskazówek, Carlsen wskoczyła do jadącego pojazdu i przejęła jego prowadzenie.  

Dzięki jej poświęceniu, zarówno kierowcy, jak i dzieciom, nic się nie stało.

Uratowała dziecko przed groźnym psem

Bohaterką jest także Polka, 41-letnia Katarzyna, która wybrała się na spacer ze swoją małą córką. Na drodze spotkały trzy rozzłoszczone psy i tylko szybka reakcja matki ochroniła niemowlę przed śmiercią z powodu zagryzienia.

Dziecku nic się nie stało, jednak kobieta cudem uniknęła śmierci. Psy rozszarpały jej nogi. Obecnie nie porusza się samodzielnie i jest pod nieustanną opieką lekarzy.

Odepchnęła dziecko przechodzące przez ulicę

Pełna grozy sytuacja miała miejsce również w Gdańsku. Podczas spaceru matki z dzieckiem, samochód z dużą prędkością przejechał przez przejście dla pieszych bez hamowania. Dzięki opanowaniu, matka odepchnęła dziecko, tym samym ratując maluchowi życie.

Uratowała czwórkę dzieci z pożaru, sama zginęła

Takiego szczęścia nie miała jednak 35-letnia kobieta z Daliowej (woj. podkarpackie). W 2015 roku kanał TVN24 podał informację o wybuchu pożaru w jednym z domów. Matka wyprowadziła czwórkę swoich dzieci (w wieku: 2, 3, 7 i 9 lat) z płonącego budynku. Sama jednak zginęła na miejscu. O jej bohaterskiej postawie i miłości do swoich dzieci mówi się wśród mieszkańców do dziś.

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Nocne krzyki

Mamarokporoku • ostatni post 2 miesiące temu

4
Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Kosmetyki Sweet Baby zostały wyprodukowane specjalnie dla dzieci. Mogą je stosować rodzice zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci.

Niemowlę

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

Banany W 10. miesiącu życia dziecka w jego diecie mogą pojawić się banany. To bardzo smaczne i sycące źródło potasu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca. Warto wiedzieć, że w ich składzie znajduje się również inulina - jest to probiotyk,...

Niemowlę

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Skutki niemycia się Każdy tego kiedyś doświadczył. Pot na plecach, piach we włosach. A później w głowie pojawia się to pytanie: czy przypadkiem nie za długo się nie myłem? No właśnie. Okazuje się, że już jeden dzień bez prysznica wywołuje sporo skutków....

Niemowlę

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Pora roku ma znaczenie Naukowcy od wielu lat zajmują się związkiem między miesiącem urodzenia a podatnością na pewne choroby. Próbują dociec również tego, czy pora roku, w której przyszliśmy na świat, wpływa na osobowość i cechy charakteru. I chociaż...

Niemowlę

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Zwycięzcy konkursu Każdego roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin (IAPBP) nagradza najlepsze, najbardziej poruszające zdjęcia z porodów. Organizacja właśnie ogłosiła zwycięzców za 2016 rok. Wybrano ich spośród 1200 fotografów...

Niemowlę

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe, których rodzic nie może przegapić

Kroki milowe Twoje dziecko jest marudne, płaczliwe, ma problemy ze snem i stale chce być noszone na rękach? Na dodatek nie chce jeść i zachowuje się tak, jakby cofnęło się w rozwoju? Nie martw się! Najpewniej przechodzi właśnie skok rozwojowy. To minie....

Niemowlę

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

7 produktów zawierających więcej białka niż pierś z kurczaka

Krewetki Pierś z kurczaka jest jednym z najbardziej popularnych mięs w kuchni polskiej. Dzięki dużej zawartości białka, dostarczającego organizmowi niezbędnych aminokwasów, drób jest chętnie spożywany przez sportowców. Ponadto jest bogatym źródłem witaminy...

Niemowlę

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja popularnych modeli dziecięcych w lodowej scenerii

Sesja znanych modeli dziecięcych w lodowym pałacu Ta przepiękna sesja odbyła się w grudniu ubiegłego roku w Tatrzańskiej Świątyni Lodowej znajdującej się w Tatrach Wysokich na Słowacji. Jej bohaterami są sławni modele o polskich korzeniach - Alexandra...