Trwa ładowanie...

Taniec i śpiew – jaki mają wpływ na niemowlęta?

 Agnieszka Gotówka
05.12.2017 13:43
niemowlę
niemowlę (123rf)

Wydawałoby się, że taniec i śpiew w żaden sposób nie są związane z niemowlętami. Małe dzieci nie potrafią jeszcze mówić, dopiero stawiają też pierwsze kroki. Jak więc miałyby śpiewać i tańczyć? Okazuje się jednak, że to nic trudnego i nawet kilkumiesięczne maluchy nie mają z tym problemu.

Dziecięca ciekawość świata jest niczym nieograniczona. Interesują je rzeczy, które dla nas, dorosłych, już dawno stały się codziennością. Najmłodsi chłoną rzeczywistość wszystkimi zmysłami. I nie tolerują przy tym bierności. Im bardziej aktywnie, tym lepiej.

1. Taniec idealny dla rozwoju dziecka

Niemowlęta kochają ruch. W ten sposób ich ciało zdobywa kolejne sprawności, a mięśnie stają się silniejsze. Gdy dziecko tańczy, porusza rękoma, nogami, tułowiem. W ten sposób również pozbywa się nadmiaru energii, odreagowując zbyt dużą ilość odbieranych bodźców. Dodatkowo taniec wzmacnia więzi emocjonalne z rodzicami, jeśli to oni towarzyszą maluchowi w zabawie.

W przypadku małych dzieci niezwykle ważne jest bezpieczeństwo. Ruchy niemowląt są jeszcze nieskoordynowane, łatwo więc o upadek. Zabawa i taniec powinny odbywać się na przestrzeni wolnej od mebli, zwłaszcza tych zakończonych ostrymi krawędziami. Najlepiej bawić się z dzieckiem na podłodze, na której rozłożony jest dywan lub mata edukacyjna.

Zobacz film: "Cyfrowe drogowskazy ze Stacją Galaxy i Samsung: część 2"
Bella - tańcz i śpiewaj ze mną!
Bella - tańcz i śpiewaj ze mną! [5 zdjęć]

Poznaj Bellę - nową zabawkę interaktywną od Fisher-Price® stworzoną z myślą o rozwoju koordynacji ruchowej

zobacz galerię

2. Zabawa głosem

Każdy element rozwoju jest niezwykle ważny i spełnia określoną rolę. Wszystkiego musimy się nauczyć, choć z biegiem czasu dana czynność staje się czymś naturalnym. Tak jest z chodzeniem, bieganiem, skakaniem, mówieniem czy śpiewaniem. By jednak nabyć te podstawowe umiejętności, potrzeba ćwiczeń od pierwszych dni życia.

Rodzice obserwują, jak ich dziecko zaczyna gaworzyć, by z czasem zaczęło wymawiać sylaby, następnie wyrazy i początkowo nieporadnie konstruowane zdania. Każdy z tych etapów ma niebagatelne znaczenie. Dzieci najlepiej uczą się poprzez zabawę. W ten sposób ćwiczą, ale też miło spędzają czas. Dlatego właśnie, wybierając zabawki, warto mieć na uwadze te, które oprócz rozrywki zapewnią naszemu dziecku ciekawą lekcję. Dobrze również, by służyły mu przez dłuższy czas.

3. Zabawa, taniec i śpiew!

Wybór zabawek dla najmłodszych jest ogromny. Sztuką jednak jest znaleźć wśród nich tę, która zajmie niemowlę przez dłuższą chwilę, a przede wszystkim pozwoli na kreatywną rozrywkę. Siostra BeBo, Bella od marki Fisher-Price®, sprawdzi się tu idealnie. Zabawa z nią nigdy nie będzie nudna. Zainteresuje się nią zarówno dziewięciomiesięczne niemowlę, jak i dwulatek. Z Bellą dzieci uczą się w swoim własnym rytmie.

Kolorowy robot Bella zapewnia obfitującą w ruch zabawę. Naciśnięcie odpowiednich przycisków uruchamia muzykę, ciekawe rytmy i wesołe piosenki edukacyjne. A to wszystko w języku polskim. Sympatyczna zabawka pozwala również nagrać zdanie wypowiadane przez rodzica lub dziecko i wkomponowuje je w piosenkę. Co ważne, Bella rośnie razem z dzieckiem, dostosowując się do jego potrzeb rozwojowych. Niemowlęta zaprasza do świata tańca i śpiewu, z kolei starsze dzieci uczy literek, kolorów, liczenia oraz związków przyczynowo-skutkowych.

Jak wszystkie zabawki marki Fisher-Price®, robot Bella wykonany jest niezwykle estetycznie. Ma podświetlany brzuszek, a sama zabawka dodatkowo porusza biodrami i kiwa główką. Jest kolorowa i wygląda bardzo przyjaźnie. Nic więc dziwnego, że zyskała sympatię niejednego dziecka.

Zabawa z robotem Bellą to rozrywka dla całej rodziny. Wspólne przebywanie z mamą i tatą jest dla dziecka bardzo miłą formą spędzania czasu. W ten sposób nie tylko zacieśniają się więzy rodzinne, ale też rodzice mogą obserwować postępy swojej pociechy, których z każdym dniem jest coraz więcej. To powód do dumy i radości.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze