Trwa ładowanie...

Taka ciąża zdarza się raz na 70 milionów urodzeń

Carla i Paul Crozier przez lata bezskutecznie starali się o rodzeństwo dla starszej córki. Kilka miesięcy temu postanowili podjąć ostatnią próbę. By zapłacić za in vitro, wzięli pożyczkę. I udało się. Para spodziewa się czworaczków. Chociaż ciąże mnogie przy tej metodzie zdarzają się stosunkowo często, ta jest naprawdę wyjątkowa.

Zobacz film: "Czynniki zwiększające szansę na ciążę mnogą"

Próby zapłodnienia pozaustrojowego para podejmowała już wcześniej. Ciąże jednak obumierały. Carla i Paul stracili dwoje nienarodzonych dzieci. Postanowili jednak spróbować po raz kolejny.

Carla i Paul Crozier oczekują narodzin dwóch par bliźniąt
Carla i Paul Crozier oczekują narodzin dwóch par bliźniąt (http://www.dailymail.co.uk/)

Rodzinie skończyły się oszczędności, zdecydowali się więc wziąć kredyt. Małżonkowie zmienili również nawyki żywieniowe i regularnie ćwiczyli.

Zabieg zakończył się sukcesem. I to poczwórnym! W brzuchy Carly od pięciu miesięcy rozwijają się dwie pary jednojajowych bliźniąt. Takie narodziny zdarzają się raz na 70 milionów. Wszystko wskazuje na to, że urodzą się cztery dziewczynki.

Najmniej popularne imiona dzieci w 2016 roku
Najmniej popularne imiona dzieci w 2016 roku [7 zdjęć]

Wybór imienia dla dziecka to kwestia, która zaprząta głowę rodzicom jeszcze w ciąży. Wielu z nich podejmując

zobacz galerię

USG wykonane w pierwszych tygodniach ciąży pokazało trzy bijące serduszka. Dopiero obraz badania z 12. tygodnia ciąży ujawnił, że para spodziewa się wyjątkowych czworaczków.

Lekarze zaproponowali małżeństwu redukcję płodów. – Mówili nam, że ciąża bliźniacza byłaby bezpieczniejsza. Nie skorzystaliśmy jednak z ich rad – wspomina Carla.

Przeczytaj koniecznie

Dzieci mają się narodzić wczesnym latem. Przygotowania już trwają. Carla i Paul Crozier starają się zaadaptować swoje trzypokojowe mieszkanie do potrzeb siedmioosobowej rodziny.

Pomagają również przyjaciele, którzy organizują zbiórkę potrzebnych noworodkom rzeczy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.