Trwa ładowanie...

Tak nazwali bliźniaczki. Nauczyciel był wstrząśnięty

 Maria Krasicka
24.01.2023 18:34
Mają podobne imiona. Identyczne bliźniaczki trudno rozróżnić
Mają podobne imiona. Identyczne bliźniaczki trudno rozróżnić (Getty Images)

Rozróżnienie bliźniąt jednojajowych potrafi być naprawdę wielkim wyzwaniem dla osób, które nie przebywają z nimi na co dzień. Zwłaszcza gdy rodzice kupują im te same ubrania. Jednak w przypadku tych sióstr sprawa jest jeszcze bardziej skomplikowana: mają bowiem niemal identyczne imiona. Nauczyciele załamują ręce!

Bliźniaczki jednojajowe mają podobne imiona
Bliźniaczki jednojajowe mają podobne imiona (GettyImages)

1. Bliźniaczki jednojajowe

Pewien nauczyciel postanowił podzielić się na "Reddicie" sytuacją, jaka go spotkała w pracy. W swoim poście opisał, jak bardzo był zdezorientowany, pełniąc zastępstwo w klasie, z którą do tej pory nie miał do czynienia. Wszystko przez dwie identyczne dziewczynki.

Nie dość, że bliźniaczki jednojajowe były tak samo ubrane, miały te same fryzury, to jeszcze, na domiar złego, miały podobnie brzmiące imiona: Selina i Selene (czyt. Selin). Spowodowało to wiele trudności w ustaleniu, która jest która.

Zobacz film: "Jakie imiona będą popularne w 2018 roku?"

Wstrząśnięty nauczyciel skrytykował rodziców dziewczynek w mediach społecznościowych za "niedorzeczny" wybór imion. Przyznał również, że inni nauczyciele ostrzegali go przed tym zastępstwem.

"Czy ktoś jeszcze spotkał równie niedorzeczny zestaw u rodzeństwa?" – zapytał.

2. Podobne imiona bliźniąt

Użytkownicy "Reddita" bardzo entuzjastycznie zareagowali na post nauczyciela, przede wszystkim żartując sobie z jego oburzenia. Co ciekawe wielu z nich spotkało podobne przypadki bliźniąt, które miały (niemal) identyczne imiona.

"Znam bliźniaków o tym samym imieniu i tej samej pisowni, bez żartów. Obaj Leonardo" – napisał jeden z użytkowników. "Ich matka uwielbiała to imię i je wybrała. Dopiero podczas porodu okazało się, że dzieci jest dwoje, a imię jedno. Na szczęście otrzymali różne drugie imiona i jeden z nich postanowił używać tylko drugiego… Koszmar logistyczny" – dodał.

"Mój mąż chodził do szkoły z bliźniakami o imieniu Chris i Christopher" – napisała internautka.

"Znam bliźniaków o imieniu Rick i Richard" – dodał kolejny.

"A ja chodziłem do szkoły z identycznymi bliźniaczkami o imieniu Kelly i Kellen" – pochwalił się użytkownik.

Podobnie brzmiące imiona u bliźniąt
Podobnie brzmiące imiona u bliźniąt (GettyImages)

Jak widać na przykładach, nie jest to nic nadzwyczajnego w kulturze anglosaskiej. Jednak nawet wśród polskich imion występują podobne przypadki jak np. Ida i Iga lub Jan i Janusz lub te same zdrobnienia od różnych imion jak w przypadku Agaty i Agnieszki, do których można zwracać się Aga. Na szczęście po czasie spędzonym z dziećmi można je z łatwością rozróżnić po cechach charakteru, które nawet w przypadku bliźniąt jednojajowych są unikalne.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze