Trwa ładowanie...

Ida– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

Ida– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby
Ida– imię. Pochodzenie, znaczenie, imieniny, znane osoby

1. Imieniny

Ida imieniny obchodzi 13 kwietnia oraz 4 września Najbardziej popularną datą obchodzenia imienin Idy jest 4 września.

2. Ida - zdrobnienia

Najpopularniejszymi zdrobnieniami są: Dunia, Dusia, Dusieńka, Duśka, Ideczka, Idek, Idi, Idka, Idkuś, Idu, Idulek, Idunia, Idusia, Idusiek, Iduszka, Iduś, Iduśka, Iduńka, Idzia.

3. Ida - pochodzenie i znaczenie

Ida to imię pochodzenia łacińskiego. Powstało od słowa Idus, będącego nazwą dnia w kalendarzu rzymskim lub świąt obchodzonych na cześć Dionizosa (Idy sierpniowe lub Idy marcowe). Inna teoria głosi, że imię Ida ma pochodzenie germańskie i tłumaczyć je należy jako;praca, czyn;.

4. Ida - odpowiedniki w różnych językach

 • łacina - Ida, Itta
 • angielski - Ida
 • francuski - Ida, Ide
 • niemiecki - Idda, Itte, Ida, Juditha
 • włoski - Ida.

5. Ida - znane osoby o tym imieniu

Zobacz film: "Żelazo w ciąży"
 • Ida Bauer: pacjentka Zygmunta Freuda
 • Ida Corr: duńska wokalistka
 • Ida Fink: polskojęzyczna pisarka żydowskiego pochodzenia
 • Ida Haendel: światowej sławy polska skrzypaczka żydowskiego pochodzenia
 • Ida Ingemarsdotter: szwedzka biegaczka narciarska
 • Ida Kamińska: polska aktorka teatralna i filmowa oraz reżyser żydowskiego pochodzenia
 • Ida Łotocka-Huelle: polska malarka
 • Ida Mett: działaczka i autorka anarchistyczna
 • Ida Noddack: chemiczka i odkrywczyni niemiecka
 • Ida von Reinsberg-Düringsfeld: niemiecka pisarka.

6. Ida - numerologia

Liczba imienia Ida wynosi 5.

6.1. Główne cechy charakteru

Numerologiczna Piątka wzmacnia naturalną grację i kulturę osobistą. Liczba imienia 5 zwiastuje popularność, wyróżnia osoby związane z elitami i wpływowymi środowiskami. Numerologiczna 5 zawarta w tym imieniu daje istotne atuty. Mocne strony tej liczby imienia to stałość i pewność siebie. Noszący to imię posiadają wielką godność osobistą. W kontaktach międzyludzkich liczy się dla nich szczerość i sprawiedliwość. U typowej Piątki widoczny jest niezachwiany system wartości, arystokratyczne maniery i wielka chęć wywierania pozytywnego wpływu na swoje otoczenie. Z drugiej strony Piątka ma naturalne uwarunkowania by zostać autorytetem w wybranej dziedzinie.

6.2. Zawody

Związane z reprezentowaniem innych np.: przedstawiciel handlowy, pracownik filii przedsiębiorstwa, ale również dyplomata lub pełnomocnik grupy ludzi. Piątka z powodzeniem odnajduje się też w sztuce.

6.3. Żywioły

Natura numerologicznej Piątki odpowiada sile połączonych żywiołów ognia i powietrza. To energia w czystej postaci. Ogień podsycany jest przez dopływ powietrza. Powietrze ogrzane przez ogień wznosi się ku górze. Obydwa żywioły harmonijnie współdziałają ze sobą. Istotą ognia jest aktywność oraz trwanie dzięki przemianie paliwa-materii w światło i ciepło.

6.4. Planety

Numerologiczna Piątka planetarnie łączy się z wpływem Słońca i Wenus. Słońce podkreśla indywidualizm, silne ego oraz spory potencjał twórczy. Wraz z Wenus, która w naturalny sposób harmonizuje swoje otoczenie, Słońce daje grację i zamiłowanie do piękna.

6.5. Pory roku

Wiosna i lato.

6.6. Miesiące

Kwiecień oraz lipiec.

6.7. Dni pomyślne

Piątek i niedziela.

6.8. Daty szczęśliwe

Daty szczęśliwe dla liczby imienia 5 to te, które po redukcji numerologicznej dadzą 1 lub 3. Jak przeprowadzić redukcję numerologiczną? Przykładowe wykonania redukcji kilku liczb. Liczba 19. 1+9=10. 1+0=1. Kolejny przykład dotyczy liczby 11. 1+1=2. Następny przykład dla redukcji liczby 23. 2+3=5 itp.

6.9. Metale

Złoto, brąz.

6.10. Kamienie

Topaz, szmaragd.

6.11. Kolory

Seledynowy, złoty.

6.12. Tonacja

Ton a.

6.13. Amulety roślinne

Słonecznik, bylica pospolita.

6.14. Drzewa

Cyprys, kasztanowiec.

6.15. Zwierzęcy przewodnicy

Lew, orzeł, turkawka.

6.16. Runy ochronne

Wunjo, dagaz.

6.17. Zapachy

Pobudzające np.: cytryna, cynamon, lawenda.

6.18. Miejsca istotne

Ciepłe kraje, estrady, miejsca szczególnie eksponowane, okolice pomników, siedziby firm i instytucji.

6.19. Pomyślny kierunek

Wschód i południowy wschód.

6.20. Życie rodzinne

Dla Piątki sprawy rodzinne wymagają nieustannej uwagi i odpowiedzialnego postępowania. Piątka ma dobre podejście do dzieci.

6.21. Rozwój

Istotny dla Piątki okres wypada pomiędzy 21. i 35. rokiem życia.

6.22. Dopasowanie imion

Imię Ida współgra z innymi imionami, których liczba wynosi 3 lub 1. Pełna energii i inwencji Piątka doskonale zrozumie się z wszechstronną Trójką. Jedynka oraz Piątka są wibracjami zbliżonymi. Widać w ich relacji powinowactwo dusz.

6.23. Znak zodiaku

Imię Ida jest doskonałe dla urodzonych w znaku Barana, Lwa i Wagi. Baran i Lew dopasowane są do wibracji tego imienia z powodu manifestacji pokrewnych cech charakteru. Są to znaki odważne w działaniu. Lew i Waga doskonale wpisują się w element związany z wysoką kulturą osobistą i gracją.

7. Ida - dziecko

Osoby noszące imię Ida w dzieciństwie niczym soczewka skupiają na sobie uwagę otoczenia. To imię zwłaszcza w młodym wieku podkreśla cechy indywidualisty. Osoby noszące je, oczekują troskliwej opieki. Pragną też mocno wpływać na decyzje innych. Bardzo chętnie przejmują inicjatywę w działaniu. Dzieciństwo przebiega w otoczeniu rodziny, przyjaciół i znajomych.

W jaki sposób wybrać imię dla dziecka? Sprawdź te materiały:

8. Ida - schyłek życia i starość

Schyłek życia dla osób o imieniu Ida będzie spędzony w samotności z wyboru. To czas zajęcia się głównie sobą. Duża niezależność pozwoli realizować własne cele. Widoczna jest werwa i aktywność w działaniu oraz silna motywacja dla realizacji marzeń z młodości.

Poznaj znaczenie podobnych imion:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze