Trwa ładowanie...

Przez dwa tygodnie nie jadł śniadania (WIDEO)

Zobacz film: "Przez dwa tygodnie nie jadł śniadania"

Brak czasu jest najczęstszą wymówka osób niejedzących śniadania. O głodzie przypominają sobie w momencie, gdy ich brzuch zaczyna wydawać dźwięki i zaczynają mieć problem z koncentracją, co utrudnia ich pracę.

Badania pokazały, że osoby, które codziennie jedzą śniadanie są o wiele bardziej skłonne do aktywności fizycznej. Ponadto śniadanie jest jedynym posiłkiem w ciągu dnia, który zostaje całkowicie spalony.

Powinno być bogate w węglowodany złożone. Nie można zapomnieć o pełnowartościowym białku, a także o warzywach i owocach.

Zalecanie jest unikanie słodkich produktów. Powodują one nagły skok cukru we krwi, który daje nam początkowo energię, ale szybko sprawia, że stajemy się zmęczeni.

Śniadanie pomaga na lepszą koncentrację. W nocy poziom cukru się zmniejsza, dlatego zjedzenie posiłku po przebudzeniu reguluje jego poziom w organizmie. Dzięki temu przyswajanie wiedzy staje się prostsze. Rano starajmy się także unikać cytrusów, bo mogą podrażniać żołądek.

Clancy Morgan zdecydował się sprawdzić, jak na niego wpłynie niejedzenie śniadania przez 2 tygodnie.

Chcesz wiedzieć więcej? Zobacz nasze WIDEO

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.