Trwa ładowanie...

Przerwa świąteczna w szkołach w roku szkolnym 2021/2022

Przerwa świąteczna w szkołach w tym roku rozpoczyna się 23 grudnia, czyli dzień przed wigilią. Dzieci i młodzież do 31 grudnia będą mieli czas wolny od zajęć dydaktycznych.

Zobacz film: "Wysokie oceny za wszelką cenę"

spis treści

1. Przerwa świąteczna w szkołach a nauka zdalna

Przerwa świąteczna w szkołach rozpocznie się 23 grudnia 2021 r. Tego dnia wolne będą mieć zarówno uczniowie uczący się stacjonarnie, jak i w trybie nauki zdalnej. Do szkolnych ławek wrócą 3 stycznia 2022 r.

W dniach od 23 do 31 grudnia 2021 r. dyrektor szkoły nie ma obowiązku zapewnienia opieki świetlicowej czy organizowania zajęć wychowawczo-opiekuńczych. Oznacza to, że rodzice muszą we własnym zakresie zapewnić dzieciom opiekę.

W trakcie przerwy świątecznej nauczyciele pozostają do dyspozycji dyrektora szkoły. Wynika to z przepisów ustawy (Karty Nauczyciela).

Przeczytaj również:

2. Przerwa świąteczna. Jak zorganizować dziecku czas?

Czas przerwy świątecznej warto wykorzystać na wspólne przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. Możecie kupić choinkę i ją przyozdobić. Dobrym pomysłem jest też ustrojenie domu lub podwórka.

Młodsze dzieci na pewno będą szczęśliwe, gdy będą mogły pomóc w kuchennych przygotowaniach do świąt. Pieczenie pierników czy lepienie pierogów to zadania, z którymi poradzi sobie nawet przedszkolak! A ile przy tym radości.

3. Przerwa świąteczna, powrót do szkoły i… ferie

Po przerwie świątecznej dzieci wracają do szkoły w poniedziałek 3 stycznia. W czwartek, 6 stycznia, przypada święto Trzech Króli (objawienia Pańskiego), który jest dniem wolnym od pracy. Kolejnego dnia, w piątek, w części szkół zajęcia dydaktyczne się nie odbędą (o ile dyrektor szkoły wyznaczał 7 stycznia 2022 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych na podstawie 55 ust. 1 Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 11. 08. 2017 roku w sprawie organizacji roku szkolnego).

Dwa tygodnie po przerwie świątecznej dzieci i młodzież z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego rozpoczną ferie zimowe. Przerwa od nauki potrwa tam do 30 stycznia 2022 r.

24 stycznia 2022 r. ferie zimowe rozpoczną uczniowie województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego. Odpoczywać będą do 6 lutego 2022 r.

Dzieci i młodzież z województw dolnośląskiego, mazowieckiego, opolskiego i zachodniopomorskiego ferie zimowe rozpoczną 31 stycznia 2022 r., a zakończą 13 lutego 2022 r. Jako ostatni na odpoczynek wybiorą się uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego. Ferie rozpoczną się u nich 14 lutego 2022 r. i potrwają do 27 lutego 2022 r.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.