Jak spędzić ferie zimowe z dzieckiem?

Semestr w szkołach się kończy i jak co roku pojawia się pytanie, co zrobić z dzieckiem w trakcie ferii zimowych, aby ten dwutygodniowy okres nie spędziło na oglądaniu telewizji i graniu na komputerze. To, jak urozmaicisz czas swojej pociechy, zależy od tego, czy dostaniesz w pracy urlop i jaka kwota, którą przeznaczysz na wyjazd, nie zrujnuje twojego domowego budżetu. Oto nasze pomysły na spędzenie waszych ferii.

Ferie w Polsce

Jeżeli planujemy wyjazd z dzieckiem i chcemy spędzić czas na dworze, uprawiając zimowe sporty, to polskie miejscowości oferują nam dużo atrakcji. Jeśli sport jest nam obcy, ale lubimy chodzić po górach, dobrym wyborem będzie Karpacz. Sprawdzi się zwłaszcza dla rodziców z małymi dziećmi, ponieważ oferuje szereg atrakcji. Szlaki górskie, piękne schroniska, muzeum zabawek czy kuligi to tylko niektóre z nich.

Polecane wideo:

Bukowina Tatrzańska to kolejny dobry kierunek. Jest tam dużo spokojniej niż w zatłoczonym w tym sezonie Zakopanem. Piękny widok na Tatry umili każdy górski spacer, a popularne termy skutecznie rozgrzeją po powrocie ze szlaku.

Jeśli samo południe Polski to destynacja zbyt odległa, warto zastanowić się nad propozycją województwa świętokrzyskiego. Bałtów to miejsce, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Park Jurajski i ścieżki dydaktyczne to z pewnością coś, co zainteresuje najmłodszych. Dla starszych przygotowano stacje narciarskie i snowboardowe nazwane Szwajcarią Bałtowską.

Dla tych, którzy na wschodzie Polski chcą poobcować z dziką naturą, dobrym kierunkiem będzie Białowieża. Wynajęty przewodnik oprowadzi nas po dzikich, lasach pamiętających XV-wiecznych królów, a centrum turystyczne zaoferuje kuchnię charakterystyczną dla tego regionu naszego kraju. Dodatkowymi atrakcjami będą organizowane kuligi i ogniska.

Ferie za granicą

Jeśli zima to znienawidzona przez nas pora roku i marzymy o wyższych temperaturach, wybierzmy się na ferie za granicę. Najpopularniejszym kierunkiem zimowych wojaży jest wciąż Egipt, który nadal kusi niskimi cenami i piękną pogodą. Weźmy jednak pod uwagę, że standardy w arabskich krajach są niższe niż w europejskich ośrodkach noclegowych, dlatego wybierając hotel dla całej rodziny, postawmy na ten o wyższym standardzie.

Niedocenianym kierunkiem jest Tunezja, która ma nam do zaoferowania nie mniej niż Egipt. To raj dla wielbicieli sportów wodnych i wylegiwania się na plaży, a panujące w tym czasie temperatury dochodzące do 30 stopni sprawiają, że gorąco nie daje nam się we znaki tak jak podczas letnich wakacji.

Jeśli jednak śnieg nam nie przeszkadza, a wręcz wyglądamy go każdego ranka, to kurorty narciarskie Europy Zachodniej z pewnością nas nie zawiodą. Utrzymane na wysokim poziomie i regularnie naśnieżane zapewniają komfort jazdy na nartach i snowboardzie, jednocześnie gwarantując wysoki standard noclegów w alpejskich hotelach. Spośród bogatej oferty warto wybrać Włochy, Szwajcarię czy Austrię.

Ferie w domu

Jeśli domowy budżet nie pozwala nam na wyjazd lub gorący okres w pracy sprawia, że o urlopie możemy jedynie pomarzyć, postarajmy się zapewnić naszemu dziecku atrakcje w miejscu zamieszkania. Niektóre szkoły oferują swoim uczniom tzw. półkolonie, podczas których dzieciaki spędzają czas w szkole, biorąc udział w przygotowanych przez opiekunów atrakcjach.

Liczne zajęcia oferują najmłodszym większe miasta, w których dzieci mogą skorzystać z dostępności lodowiska, ścianek wspinaczkowych i innych aktywności fizycznych. Organizowane są też dwutygodniowe warsztaty kulinarne, komputerowe czy rękodzielnicze, w trakcie których twoja pociecha może rozwijać nowe pasje i poznawać innych rówieśników.

Jeżeli praca zawodowa w ciągu tygodnia nie pozwala ci na spędzenie czasu z dzieckiem, to na rodzinny wypad przeznacz wolny weekend. Nie musicie wcale wyruszać w dalekie podróże, aby bawić się dobrze i spędzić ze sobą trochę czasu. Zaproponuj dziecku wyjście do aquaparku lub na łyżwy, a z pewnością zobaczysz uśmiech na jego twarzy.

Ferie zimowe to okres, w którym twoje dziecko może odpocząć od szkoły i „naładować baterie” na kolejny semestr. Nie pozwól, aby był to czas zmarnowany, podczas którego jedyną rozrywką będzie film w telewizji lub nowa gra od kolegi. Zadbaj o wspólny czas – nawet najciekawszy seans nie będzie w stanie go zastąpić.

Aleksandra Miłosz, ponad rok temu

Wspólne spędzanie czasu

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wspólne spędzanie czasu
Wspólne spędzanie czasu

Jak grać w "Wonderbook: Księga Czarów"?

Jak grać w "Wonderbook: Księga Czarów"? Odtwórz wideo

Na samym początku przygody z Księgą Czarów gracz znajduje się w bibliotece Hogwartu. Tam poznaje profesora, który pomoże mu stać się czarodziejem. Księga Czarów składa się z pięciu rozdziałów, a każdy z nich koncentruje się na kolejnych cechach dobrego...

Wspólne spędzanie czasu

My Little Pony

My Little Pony

Świat w grze My Little Pony jest kolorowy i radosny.

Wspólne spędzanie czasu

Symulator farmy - galeria

Symulator farmy - galeria

Jak urządzić swoją farmę? Gra Symulator Farmy pokazuje, w jaki sposób wygląda codzienne życie w gospodarstwie wiejskim. Areał w Symulatorze farmy Zbiór zboża odbywa się każdego roku, mniej więcej o tej samej porze. Snopek w Symulatorze farmy Tworzenie...

Wspólne spędzanie czasu

Gears of War

Gears of War

Bohaterowie, którzy dużą ilość czasu spędzają w wirtualnej siłowni, a swoją masę wykorzystują w walce.

Wspólne spędzanie czasu

Wonderbook

Wonderbook

, deszczowe popołudnie spędzane w domu. Za pomocą różdżki wykreślamy wybrany kształt i rzucamy czar. W grze Księga Czarów możemy kreować swój świat i władać

Wspólne spędzanie czasu

Czytanie książek dzieciom

Czytanie książek dzieciom

Zamiłowanie do książek można zaszczepiać przykładami. Dziecko chętniej sięga po książki widząc czytających rodziców.

Wspólne spędzanie czasu

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Elektroniczne gadżety dla dzieci - galeria

Smartfon Dzieci nie rozstają się ze swoimi telefonami komórkowymi. Tablet Tablety nie mają tajemnic przed maluchami! Telewizor Lubią też oglądać telewizję - nie zawsze programy przeznaczone dla nich. Gry wideo Grają w gry już od najmłodszych lat. Komputer...

Wspólne spędzanie czasu

Facebook a dziecko

Facebook a dziecko

Dzieci coraz częściej spędzają czas przed komputerem. Jak uchronić je przed zagrożeniami czyhającymi w Internecie?

Wspólne spędzanie czasu

Tablet dla dziecka

Tablet dla dziecka

Dzieci często lepiej znają obsługę tabletów niż ich rodzice.