Trwa ładowanie...

Przerażające nagranie. Mama odciągnęła dziecko w ostatniej chwili

Avatar placeholder
21.06.2023 20:44
O włos od tragedii. Mama z córką chciały tylko przejść przez pasy
O włos od tragedii. Mama z córką chciały tylko przejść przez pasy (YouTube)

Na przejściu dla pieszych, nawet jeśli mamy zielone światło lub samochody ustępują nam drogi, trzeba zachować ostrożność. Dowodzi tego przerażający filmik, który zamieszczono niedawno na YouTube.

spis treści

1. Mało brakowało, a doszłoby do wypadku

Na youtubowym kanale „STOP CHAM” pojawiło się wideo, które można potraktować jako przestrogę. Filmik nakręcono w Lesznie kamerką zamontowaną w samochodzie.

Prowadzący auto kierowca zatrzymuje się na przejściu dla pieszych, gdzie czeka kobieta z kilkuletnią dziewczynką. Mężczyzna ustępuje im miejsca i czeka, aż obie przejdą na drugą stronę ulicy.

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Nieświadome zagrożenia prawdopodobnie mama z córką idą dziarskim krokiem po pasach. Nagle kierowca zaczyna mocno trąbić. Kobieta reflektuje się i spogląda w bok. Nagle tuż przed nią przejeżdża rozpędzony samochód. Kobieta łapie dziecko i odciąga na bok. Mało brakowało, a doszłoby do poważnego potrącenia.

2. Niebezpieczeństwo na pasach

Zdarzeń na pasach z udziałem dzieci było w ostatnich tygodniach naprawdę sporo. Nie każda taka sytuacja wynikała jednak z nierozwagi kierowców. Czasem winni byli piesi.

W połowie czerwca na tym samym kanale „STOP CHAM” opublikowano wideo, na którym widać, jak w Gdyni w dzielnicy Witomino na czerwonym świetle na przejście dla pieszych wbiegła nastolatka. Dziewczynę potrącił samochód. Upadając, nie wypuściła nawet telefonu z rąk. Na szczęście nic się jej nie stało.

Z kolei w połowie maja na skrzyżowaniu ul. Rydzowej i Lnianej w Łodzi auto uderzyło na pasach w przejeżdżającą tamtędy na rowerze dziewczynkę. Dziecko na czworakach przedostało się na chodnik.

Na nagraniu zamontowanym w przejeżdżającym tamtędy aucie widać, jak do kierowcy podbiega kobieta i uderza w szybę samochodu. Potem podbiega do siedzącej na chodniku dziewczynki. Kierowca wychodzi z auta i między nią a kobietą, prawdopodobnie matką dziecka, dochodzi do kłótni. Następnie mężczyzna wsiada do auta i odjeżdża.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze