Trwa ładowanie...

Przed wyjściem do przedszkola pożegnał się z psem. Urocze nagranie wzruszyło internautów

 Maria Krasicka
31.05.2022 09:57
Przed wyjściem do przedszkola pożegnał się z psem. Urocze nagranie wzruszyło internautów
Przed wyjściem do przedszkola pożegnał się z psem. Urocze nagranie wzruszyło internautów (Instagram)

Wychowywanie dziecka z psem może nieść ze sobą wiele zalet. Dzieci szybciej uczą się odpowiedzialności i empatii. Przykładem jest ten mały chłopiec, który przed pierwszym dniem w przedszkolu zawrócił do domu, by pożegnać się z czworonożnym przyjacielem. Urocze nagranie poruszyło internautów.

spis treści

1. Pies i dziecko

Chcąc powiększyć rodzinę, w której jest już pies lub odwrotnie – przygarnąć psa do rodziny z małym dzieckiem, rodzice zastanawiają się, czy jest to dobry pomysł. O ile nie ma zdrowotnych przeciwwskazań (takich jak alergia), wychowywanie dziecka z psem, może nieść ze sobą szereg zalet.

Dzięki obecności czworonoga maluchy już na wczesnym etapie dowiadują się, że zwierzę – podobnie jak człowiek – cieszy się, smuci, cierpi czy złości. Jak każdy, potrzebuje też czułości. To kształtuje w dziecku poczucie empatii. Ponadto, mimo iż odpowiedzialność za zwierzę jest w rękach dorosłych, dziecku można powierzyć część obowiązków.

Zobacz film: "Mały głos, wielka sprawa"

- Z psem powstają szczególne więzi u każdego członka rodziny, może być najlepszym przyjacielem, zawsze wysłucha. Kiedy jest pies w domu, członkowie rodziny powinni bardziej panować nad emocjami, daje to spokojniejszą atmosferę. Osoby posiadające psa są wystawione na większą ilość patogenów, co stymuluje ich układ odpornościowy. Dzieci też uczą się obchodzenia z żywym stworzeniem, empatii i poznają świat przyrody, dzięki wspólnym spacerom – wylicza mgr inż. Julia Janusz ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

Keebo i Agastya
Keebo i Agastya (Instagram)

Ponadto dzieci, które wychowują się z psem, szybciej rozwijają się w sferze emocjonalnej i poznawczej, tworząc z czworonogiem niepowtarzalną więź.

2. Urocze nagranie

Przykładem takiej więzi jest relacja tego dwuletniego chłopca z psem o imieniu Keebo. Na uroczym nagraniu udostępnionym przez rodziców prowadzących konto czworonoga widać, jak maluch idąc po raz pierwszy do przedszkola, czule żegna się z psem.

"Mały dziś zaczyna naukę i przed wyjściem przyszedł, aby mnie przytulić i pożegnać" – czytamy w opisie filmu.

Urocze nagranie zostało udostępnione zaledwie kilka dni temu, a już teraz ma ponad 30 tys. wyświetleń i tysiące polubień. Użytkownicy nie szczędzili również komentarzy. Nic dziwnego, labrador Keebo ma prawie 17 tys. fanów.

"To takie słodkie, dwie czyste dusze" – skomentował użytkownik Instagrama.

"Ktoś tu będzie bardzo tęsknić" – podsumował drugi.

Maria Krasicka, dziennikarka Wirtualnej Polski Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze