Trwa ładowanie...

Prezent pod choinkę dla przedszkolaka do 150 zł

 Anna Bator
30.11.2018 12:54
Dziewczynki otwierają świąteczne prezenty.
Dziewczynki otwierają świąteczne prezenty. (Prezent pod choinkę dla przedszkolaka do 150 zł)

Grudzień to czas świątecznych przygotowań, w tym także poszukiwania prezentów. Dla wielu osób, to właśnie zwłaszcza zabawki dla dzieci stanowią największe wyzwanie. Oprócz ponadczasowych maskotek, samochodów, czy lalek, na topie są także gry oraz zestawy plastyczne, które kupimy za mniej niż 150 zł.

spis treści

1. Piasek kinetyczny

Piaskolina jest jedną z najchętniej kupowanych mas plastycznych dla dzieci. Fantastyczne zestawy z mini piaskownicą oraz foremkami kosztują ok. 120 zł. Z piachu kinetycznego możemy nie tylko stawiać babki i budowle, ale także lepić własne kształty. Dostarcza mnóstwa kreatywnej zabawy, jak również korzystnie wpływa na integrację sensoryczną dziecka, zwłaszcza zmysł dotyku.

2. Zestawy ciastoliny

Także ciastolina jest uwielbiana zarówno przez przedszkolaków, jak i starsze dzieci. Wśród wielu zestawów, z łatwością znajdziemy ten, który najbardziej przypodoba się dziecku. Na topie jest zwłaszcza "Dentysta", "Lodowy zamek" i "Szalony fryzjer" od Play-Doh. Wymienione zestawy posiadają zarówno akcesoria do przeciskania lub cięcia ciastoliny, jak również tubki z kolorową masą. Możemy je także dokupić oddzielne, również innych firm.

Zobacz film: "Jak kupować zabawki, aby były bezpieczne dla dzieci?"
Najlepsze prezenty pod choinkę dla dziecka, czyli o czym marzą maluchy w tym roku
Najlepsze prezenty pod choinkę dla dziecka, czyli o czym marzą maluchy w tym roku [9 zdjęć]

To już ostatnie chwile, aby zadbać o wyjątkowy prezent świąteczny dla swojego dziecka. Jeżeli zdecydujesz

zobacz galerię

3. Gry zręcznościowe

Gra zręcznościowa dla przedszkolaka? Jak najbardziej! "Głodne hipcie", "Zły pies", czy "Elefun" to bez wątpienia hity wśród kilkulatków. Zabawa z hipopotami polega na łapaniu przez nich określonych kolorów kuleczek. W drugiej grze musimy zabrać pieskowi kostkę, ale musimy uważać, aby się nie obudził. "Elefun" to wspaniała i aktywizująca zabawa ze słoniem, z którego trąby wyfruwają kolorowe motylki. Zadaniem graczy jest złapanie ich w swoje siatki. Wśród popularnych gier zręcznościowych znajdziemy także "Beczkę pirata", "Łowienie rybek" i "Skaczące czapeczki".

4. Kuchnie i zestawy sklepowe

Coraz większym zainteresowaniem cieszą się kuchnie oraz zestawy kuchenne i sklepowe. Zestawy możemy kupować oddzielnie, w zależności od upodobań dziecka. W kwocie do 150 zł kupimy m.in. interaktywną kuchnię dla dzieci Tefal. Posiada zlew, kuchenkę, zmywarkę a nawet mikrofalówkę. Za ok. 30-50 zł dokupić możemy do niej akcesoria, takie, jak garnki, patelnie, czy serwis obiadowy.

Ciekawym prezentem dla dziecka, które już ma kuchnie lub talerze i garnuszki będzie zestaw sklepowy, w postaci kasy, taśmy i koszyka na zakupy. Sprawdzi się do odgrywania scenek w sklepie, zakupu produktów spożywczych i zabawy w przygotowanie z nich posiłku na kuchni. Warzywa i owoce, w zależności od wielkości zestawu, kupimy już od 16 zł.

Gry planszowe dla dziecka
Gry planszowe dla dziecka

Różnego rodzaju gry to nie tylko bezmyślna rozrywka, która nie przynosi żadnych korzyści grającemu dziecku.

zobacz galerię

5. Klocki Lego i Lego Duplo

Od lat cieszą się niesłabnącą popularnością i trudno się temu dziwić. Lego wychowały już nie jedno pokolenie dzieci i wciąż inspirują do coraz to nowszych zabaw. Dla przedszkolaka sprawdzą się szczególnie klocki z serii Duplo, np. "Pociąg z cyferkami" lub "Wesołe miasteczko". W przypadku starszaków, można sięgnąć po zestawy z serii Lego Junior. Zestawy są podzielone na serie dla chłopców, w których dominują pojazdy, oraz dziewczynek, np. zestaw ze szpitalem, czy nawiązujący do bajki "Kraina Lodu".

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze