Trwa ładowanie...

Mateusz Morawiecki niespodziewanym gościem na Wigilii? Zapytaliśmy Polaków, czy ugościliby premiera (WIDEO)

Avatar placeholder
23.12.2019 14:19

Tradycyjnie na stole wigilijnym powinno znaleźć się dodatkowe nakrycie dla niespodziewanego gościa. Pozostaje pytanie, co zrobiliby Polacy, gdyby w wigilijny wieczór do ich drzwi zapukał premier Mateusz Morawiecki?

Według sondażu IBRIS dla Wirtualnej Polski Polacy najchętniej na kolacji wigilijnej widzieliby prezydenta Andrzeja Dudę, premiera Mateusza Morawieckiego i Donalda Tuska. Badanie zdecydowanie wygrał prezydent. Głowę państwa widziałby przy wigilijnym stole co czwarty badany.

Deklaracja w badaniu jest jednak tylko deklaracją. Jak wyglądałaby wizyta szefa rządu w domu przeciętnego Kowalskiego? Co podalibyśmy premierowi w trakcie kolacji? Najlepszy sernik, czy przesolonego karpia?

Wizyty polityków w domach przeciętnych ludzi to przede wszystkim domena czasu kampanii wyborczej. To wtedy politycy chcą być fotografowani w otoczeniu zwykłych ludzi.

W brytyjskim filmie z 2003 roku pt. "To właśnie miłość" jest scena, w której brytyjski premier (grany przez Hugh Granta) jest zmuszony pukać do drzwi przypadkowych Brytyjczyków. Ich reakcje bywają różne. Jak zareagowalibyśmy na widok premiera stojącego na progu naszego domu? O to zapytaliśmy przechodniów.

Zobacz WIDEO.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze