Poznaj 10 akcesoriów dziecięcych, które wybawią cię w kryzysowych sytuacjach podczas podróży! Co lepiej mieć w aucie?

Podróżując z dzieckiem samochodem, nawet jeżeli wycieczka taka trwa jedynie kilkadziesiąt minut, powinnaś być przygotowana na każdą ewentualność. Musisz więc zabrać ze sobą znacznie większy arsenał akcesoriów niż podczas podróży z pasażerami dorosłymi. Co najlepiej zabrać do samochodu, aby podróż była przyjemna i dla ciebie, i dla dziecka?

Zapasowe ubranka

Nigdy nie wiesz, co przytrafi się wam w czasie wycieczki, zapakuj więc dodatkowy komplet odzieży dla dziecka. W ten sposób szybko przebierzesz mokrego lub brudnego brzdąca.

Polecane wideo:

Nocnik

Jeżeli jesteście w trakcie nauki samodzielnego korzystania z toalety, wyposaż się w poręczny nocnik, który okaże się świetnym rozwiązaniem w podbramkowych sytuacjach.

Koce i ręczniki

Okażą się one niezbędne na przykład wtedy, gdy dziecko utnie sobie drzemkę. Podróże z maluchem to przekąski i napoje, a napoje to ciecz rozlewana w różnych częściach samochodu, nie zapominaj więc o ręcznikach papierowych.

Chusteczki nawilżone

Przydadzą ci się w wielu sytuacjach – od brudnych rączek po problemy pieluszkowo-nocnikowe. Zapakuj więc do torebki duże opakowanie. Pamiętaj także o zwyklych chusteczkach na wypadek kataru.

Parasolka

Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody. Za to z łatwością możemy przewidzieć, że deszcz plus dziecko to nie najlepsze połączenie. Zadbaj więc, aby w twoim aucie zawsze znajdował się dodatkowy parasol.

Zabawki

Nigdy nie ruszaj się z domu bez ulubionych zabawek dziecka. Możesz także umieścić w samochodzie nowe, nieznane dziecku zabawki, dzięki którym droga upłynie mu znacznie szybciej niż w towarzystwie doskonale znanych przyjaciół.

Osłona przed słońcem

Promienie słoneczne, przebijające się przez szybę, mogą zaszkodzić oczom malucha, dlatego pamiętaj, aby zabezpieczyć go przed słońcem. Idealne w tym celu okażą się przesłony na okna.

Krem przeciwsłoneczny

Czy wiedziałaś, że promieniowanie słoneczne wpływa negatywnie na skórę nie tylko latem, ale i w chłodniejsze pory roku? Nałóż na skórę dziecka krem z filtrem, zawierający wysoki poziom tlenku cynku. Warto zawsze mieć go pod ręką, także w samochodzie.

Trwałe przekąski

Mądra mama zawsze ma ze sobą zdrowe przekąski dla dziecka. Jednak oprócz wartości i odżywczych, powinny wyróżniać się także trwałością. Czy zjadłabyś jogurt, który przez 2 godziny podróżował w ciepłym aucie?

Apteczka pierwszej pomocy

Dzieci i wypadki idą w parze, powinnaś więc być przygotowana na zadrapania i siniaki. Wyposaż się w zestaw plastrów, bandaży i innych akcesoriów, które przydać się mogą w przypadku niewielkich urazów.

A ty, co zabierasz ze sobą w podróż rodzinną? Pomóż nam uzupełnić tą listę!

Patrycja Karpińska, 2 miesiące temu

Wycieczki

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Wycieczki
Wycieczki

Bezpieczne samochody

Bezpieczne samochody

Najnowsze modele samochodów są wyposażone w najlepsze systemy, mające zapewnić bezpieczeństwo pasażerów.

Wycieczki

Kombi

Kombi

Do Skody Kombi zmieści się z pewnością cała rodzina.

Wycieczki

Opona

Opona

Chłopcy są zainteresowani szczegółową budową wszystkich elementów samochodu - także opon.

Wycieczki

Testy zderzeniowe - wizualizacja

Testy zderzeniowe - wizualizacja

Wizualizacja zderzenia jest przeprowadzana pod wieloma płaszczyznami, aby przy konstrukcji samochodu zapewnić jego bezpieczeństwo.

Wycieczki

Dziewczynka w aucie

Dziewczynka w aucie

Dzieci to często spotykani pasażerowie aut. Zadbajmy o ich bezpieczeństwo w samochodzie.

Wycieczki

Ferie z aplikacją A2 DO EUROPY

Zaplanuj szybką i bezpieczną podróż dzięki Autostradzie Wielkopolskiej SA. W drugiej połowie stycznia niemal półtora miliona uczniów z pięciu województw (kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie) rozpoczęło ferie zimowe....

Wycieczki

Atrakcje dla dzieci - Trójmiasto

. Firma organizuje wycieczki rowerowe, będące doskonałą formą wypoczynku w rodzinnym gronie. Centrum Edukacji Archeologicznej „Błękitny Lew" - otwarte