Trwa ładowanie...

Poznaj 10 akcesoriów dziecięcych, które wybawią cię w kryzysowych sytuacjach podczas podróży! Co lepiej mieć w aucie?

Podróżując z dzieckiem samochodem, nawet jeżeli wycieczka taka trwa jedynie kilkadziesiąt minut, powinnaś być przygotowana na każdą ewentualność. Musisz więc zabrać ze sobą znacznie większy arsenał akcesoriów niż podczas podróży z pasażerami dorosłymi. Co najlepiej zabrać do samochodu, aby podróż była przyjemna i dla ciebie, i dla dziecka?

Zobacz film: "Ciekawe gry i zabawy dla całej rodziny"

spis treści

1. Zapasowe ubranka

Nigdy nie wiesz, co przytrafi się wam w czasie wycieczki, zapakuj więc dodatkowy komplet odzieży dla dziecka. W ten sposób szybko przebierzesz mokrego lub brudnego brzdąca.

2. Nocnik

Jeżeli jesteście w trakcie nauki samodzielnego korzystania z toalety, wyposaż się w poręczny nocnik, który okaże się świetnym rozwiązaniem w podbramkowych sytuacjach.

3. Koce i ręczniki

Okażą się one niezbędne na przykład wtedy, gdy dziecko utnie sobie drzemkę. Podróże z maluchem to przekąski i napoje, a napoje to ciecz rozlewana w różnych częściach samochodu, nie zapominaj więc o ręcznikach papierowych.

4. Chusteczki nawilżone

Przydadzą ci się w wielu sytuacjach – od brudnych rączek po problemy pieluszkowo-nocnikowe. Zapakuj więc do torebki duże opakowanie. Pamiętaj także o zwyklych chusteczkach na wypadek kataru.

5. Parasolka

Niestety nie jesteśmy w stanie przewidzieć pogody. Za to z łatwością możemy przewidzieć, że deszcz plus dziecko to nie najlepsze połączenie. Zadbaj więc, aby w twoim aucie zawsze znajdował się dodatkowy parasol.

6. Zabawki

Nigdy nie ruszaj się z domu bez ulubionych zabawek dziecka. Możesz także umieścić w samochodzie nowe, nieznane dziecku zabawki, dzięki którym droga upłynie mu znacznie szybciej niż w towarzystwie doskonale znanych przyjaciół.

7. Osłona przed słońcem

Promienie słoneczne, przebijające się przez szybę, mogą zaszkodzić oczom malucha, dlatego pamiętaj, aby zabezpieczyć go przed słońcem. Idealne w tym celu okażą się przesłony na okna.

8. Krem przeciwsłoneczny

Czy wiedziałaś, że promieniowanie słoneczne wpływa negatywnie na skórę nie tylko latem, ale i w chłodniejsze pory roku? Nałóż na skórę dziecka krem z filtrem, zawierający wysoki poziom tlenku cynku. Warto zawsze mieć go pod ręką, także w samochodzie.

9. Trwałe przekąski

Mądra mama zawsze ma ze sobą zdrowe przekąski dla dziecka. Jednak oprócz wartości i odżywczych, powinny wyróżniać się także trwałością. Czy zjadłabyś jogurt, który przez 2 godziny podróżował w ciepłym aucie?

10. Apteczka pierwszej pomocy

Dzieci i wypadki idą w parze, powinnaś więc być przygotowana na zadrapania i siniaki. Wyposaż się w zestaw plastrów, bandaży i innych akcesoriów, które przydać się mogą w przypadku niewielkich urazów.

A ty, co zabierasz ze sobą w podróż rodzinną? Pomóż nam uzupełnić tą listę!

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.