Trwa ładowanie...

Potrójna ciąża bliźniacza – taki przypadek zdarza się raz na 500 tysięcy

Potrójna ciąża bliźniacza – taki przypadek zdarza się raz na 500 tysięcy
Potrójna ciąża bliźniacza – taki przypadek zdarza się raz na 500 tysięcy (Zdjęcie Karen Rodger / Youtube)

Ciąża bliźniacza pojawia  się raz na osiemdziesiąt przypadków zapłodnienia. Potrójna ciąża bliźniacza to, zdaniem specjalistów, szansa jedna na pół miliona. Przydarzyła się rodzicom ze Szkocji, którym aż trzy razy urodziły się bliźniaki.

1. Potrójne szczęścia

6 rzeczy, które powinna posiadać każda nowoczesna mama, czyli ciążowe must-have
6 rzeczy, które powinna posiadać każda nowoczesna mama, czyli ciążowe must-have [7 zdjęć]

Nowoczesne technologie rządzą naszym życiem, dlatego nic dziwnego, że powstaje coraz więcej gadżetów

zobacz galerię

Kiedy Karen i Colin Rodger podjęli decyzję o powiększeniu rodziny, z pewnością nie spodziewali się, że będą mieli okazję doświadczyć czegoś tak wyjątkowego. Pierwsza ciąża Karen okazała się bliźniaczą. 16 lat temu na świecie pojawili się ich synowie – Lewis i Kyle, bliźnięta dwujajowe. Opieka nad dwójką maluchów była nie lada wyzwaniem, ale Rodgerowie zdecydowali się na kolejne dziecko, zwłaszcza, że marzyli o córeczce. Pragnęła tego przede wszystkim Karen, która była przecież jedyną kobietą w domu, wśród trójki mężczyzn.

Nie spodziewała się jednak, że jej pozycja w rodzinie wcale się nie poprawi - znowu urodziła dwójkę chłopców – Finna i Jude. Czwórka dzieci wymagała dobrej organizacji życia rodzinnego, jednak kiedy chłopcy trochę podrośli, Karen zaszła w ciążę po raz trzeci…

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Ciąża bliźniacza"

Już w jej 6. tygodniu okazało się, że znowu będzie to ciąża bliźniacza! W wieku 41 lat Karen Rodger urodziła dwie córeczki. Szczęśliwi rodzice powitali na świecie Islę i Rowani. Długo ukrywali przed swoją rodziną fakt, że znowu spodziewają się dziecka, zwłaszcza że Karen kończyła już 40 lat i obawiała się, czy ciąża będzie przebiegać prawidłowo.

Na szczęście, dziewczynki urodziły się zdrowe, a ich bracia oszaleli na ich punkcie. Colin Rodger, szczęśliwy ojciec szóstki dzieci, śmieje się, że przy takim braterskim wsparciu „narzeczeni absolutnie nie będą tolerowani”.

2. Bliźniaki zdarzają się coraz częściej

Od lat 80-tych częstotliwość występowania ciąż bliźniaczych zwiększyła się na świecie o 70 proc. Przede wszystkim jest to zasługa stosowania technik, które wspomagają rozród, a także faktu, że współczesne kobiety coraz później decydują się na dziecko.

Czy w twojej rodzinie są bliźniaki? A może sama doświadczyłaś podwójnego szczęścia? Podziel się z nami swoją historią na naszym forum.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze