Trwa ładowanie...

Postawiła 3-latka do kąta. Reakcja psa zaskoczyła ludzi na świecie

 Karolina Rozmus
11.01.2023 13:25
Do dziś łączy ich niezwykła przyjaźń
Do dziś łączy ich niezwykła przyjaźń (Instagram)

To niezwykłe zdjęcie zostało zrobione już trzy lata temu, ale - jak zaznacza jego autorka - do dziś jest udostępniane przez internautów z całego świata. Nic dziwnego, bo fotka chwyta za serce, zwłaszcza miłośników domowych pupili. Jest dowodem na to, jak niezwykła więź może łączyć dziecko z psem. Co więcej, jak pokazują losy tej niezwykłej dwójki - jest to więź na lata.

spis treści
Od trzech lat są nierozłączni
Od trzech lat są nierozłączni (Instagram)

1. Niezwykła reakcja psa

Gdy Jilian Smith z Norwalk w Ohio opublikowała zdjęcie na swoim koncie na Facebooku, z pewnością nie spodziewała się takiej reakcji. W krótkim czasie post został udostępniony ponad 44 000 razy, stał się wiralowy i krąży po sieci do dziś. Sama autorka fotki przyznaje, że kontaktowały się z nią media, które chciały poznać historię ujmującej przyjaźni pomiędzy trzylatkiem a pupilem domowym - psem rasy mastif angielski.

"Kiedy masz przerwę w zabawie, ale twój najlepszy kumpel nie pozostawia cię samemu sobie" - napisała w poście, a w jednym z wywiadów wytłumaczyła, jaka historia stoi za ujmującym zdjęciem.

Jilian mówi, że tamtego dnia jej syn, Peyton bawił się z pięcioletnią siostrą, kiedy doszło między nimi do sprzeczki. Gdy emocje wzięły górę, a Peyton uderzył Rayleigh, ich mama wkroczyła do akcji. Dała Peytonowi wybór, mówiąc, że może iść do swojego pokoju lub też przerwać na jakiś czas zabawę, by ochłonąć. Chłopiec stanął więc przy ścianie, a u jego boku niemal natychmiast pojawił się inny członek rodziny Smithów - Dash, gigantyczny sześciomiesięczny szczeniak.

Jilian, widząc tę poruszającą scenkę, postanowiła sięgnąć po telefon. Fotka zrobiła piorunujące wrażenie na internautach z całego świata. Nic dziwnego - wyrażająca rezygnację postawa malucha i siedząca wiernie obok, emanująca spokojem postać psa to najlepszy dowód na to, jak bliskie relacje łączą tych dwoje.

2. "Do dziś ci dwaj są najlepszymi kumplami"

Dziś Dash, określany przez Jilian słowami "łagodny olbrzym", ma ponad trzy lata i waży 104 kg. Wciąż jednak jest najlepszym przyjacielem Peytona.

- Peyton ubiera Dasha w kostiumy superbohaterów i odgrywają sceny walki - powiedziała Jilian w rozmowie z "Today". - Nie sądzę, żeby Dash rozumiał, co się dzieje, ale pozwala Peytonowi robić wszystko.

Dodaje, że pies każdego dnia czeka, aż chłopiec wróci ze szkoły, a także towarzyszy mu codziennie podczas kąpieli, siedząc przy wannie. Podkreśla, że ta dwójka jest niemal nierozłączna i wszyscy wiedzą, że tam, gdzie znajduje się Peyton, jest też Dash i odwrotnie.

Karolina Rozmus, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze