Mama, smoczek! - szczery do bólu dziennik matki

Małgosia, bohaterka książki Magdy Fres, właśnie urodziła dziecko. Opieka nad noworodkiem daje się jej mocno we znaki. Sytuacji nie poprawia podejrzenie męża o romans. Pierwszy rok życia dziecka to dla niej prawdziwy czas próby – przestaje łudzić się, że macierzyństwo wygląda jak w reklamach pieluch. Niekiedy do oczu cisną się jej łzy, czasem bycie matką przerasta ją. W ciągu dwunastu miesięcy stawia czoło lękom i depresji, zachowując jednak poczucie humoru i dystans do siebie. Macierzyństwo pomaga jej dojrzeć i dokonać wewnętrznej przemiany. Małgosia uświadamia sobie, co jest ważne w życiu – poczucie bezpieczeństwa, partnerstwo w związku, przyjaźń i samorealizacja. W międzyczasie stara się po prostu nie zwariować.

Magda Fres (ur. w 1974 r.) to mieszkanka Katowic, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (kierunek – psychologia) oraz Central European University w Budapeszcie (gender & culture studies). Jest autorką ponad 30 artykułów publicystycznych i naukowych. Napisała „Bulgur” i „Do piekła kuchenną windą”. Ma na swoim koncie publikacje w „Migotaniach, przejaśnieniach” i „Zadrze”. Jest autorką bloga w domenie Parnas.pl. Prowadziła zajęcia z psychologii ciała na Uniwersytecie Jagiellońskim i uczyła języka angielskiego przy użyciu metody Callana. Prowadzi psychologiczne warsztaty dla kobiet.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Gra Akademii Umysłu JUNIOR

Gra Akademii Umysłu JUNIOR

Gry umysłowe Akademii Umysłu przypadną do gustu nie tylko dzieciom. Spodobają się również rodzicom, którzy będą spokojniejsi o rozwój swoich pociech.

Patronaty

"Świat dziecka" - dodatek do Metra

"Świat dziecka" - dodatek do Metra

Dodatek do Metra "Świat dziecka" Zapraszamy już dzisiaj (27 października 2014 roku) do zapoznania się z publikacją "Świat dziecka", która została wydana jako dodatek do Metra.

Patronaty

IV część serii Oczami Maluszka - Harmonijka

IV część serii Oczami Maluszka - Harmonijka

Dzieci zaczynają rozpoznawanie kolorów od czerni i bieli. Oczami Maluszka - Harmonijka to ilustracje w dwóch kolorach – czarnym i białym. Rozmiary książeczki pozwalają na oglądanie jej przez Malucha na własnym łóżeczku. Dzięki temu poznaje dwubarwne...

Patronaty

Spuki Boo

Spuki Boo

Urodziny Spuki Boo Zapisz się z dzieckiem na urodziny Spuki Boo!