Mama, smoczek! - szczery do bólu dziennik matki

Małgosia, bohaterka książki Magdy Fres, właśnie urodziła dziecko. Opieka nad noworodkiem daje się jej mocno we znaki. Sytuacji nie poprawia podejrzenie męża o romans. Pierwszy rok życia dziecka to dla niej prawdziwy czas próby – przestaje łudzić się, że macierzyństwo wygląda jak w reklamach pieluch. Niekiedy do oczu cisną się jej łzy, czasem bycie matką przerasta ją. W ciągu dwunastu miesięcy stawia czoło lękom i depresji, zachowując jednak poczucie humoru i dystans do siebie. Macierzyństwo pomaga jej dojrzeć i dokonać wewnętrznej przemiany. Małgosia uświadamia sobie, co jest ważne w życiu – poczucie bezpieczeństwa, partnerstwo w związku, przyjaźń i samorealizacja. W międzyczasie stara się po prostu nie zwariować.

Magda Fres (ur. w 1974 r.) to mieszkanka Katowic, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (kierunek – psychologia) oraz Central European University w Budapeszcie (gender & culture studies). Jest autorką ponad 30 artykułów publicystycznych i naukowych. Napisała „Bulgur” i „Do piekła kuchenną windą”. Ma na swoim koncie publikacje w „Migotaniach, przejaśnieniach” i „Zadrze”. Jest autorką bloga w domenie Parnas.pl. Prowadziła zajęcia z psychologii ciała na Uniwersytecie Jagiellońskim i uczyła języka angielskiego przy użyciu metody Callana. Prowadzi psychologiczne warsztaty dla kobiet.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Arka Zwierzaków - gra planszowa

Gra dla dzieci i ich rodziców Chcesz pomóc Noemu uratować zwierzęta przed zagładą? Zagraj! 84 żetony zwierzaków Układaj zwierzaki i pilnuj ich bezpieczeństwa. Słoń Ogromny słoń musi mieć odpowiednie dla siebie lokum. Kameleon Nakarm kameleona, aby w czasie...

Patronaty

Bajkowy krawiec

Bajkowy krawiec

Zapraszamy do posłuchania utworu z albumu "Piosenki dla przedszkolaka cz. 6. Abrakadabra"!

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

Wiersze twórcy Kubusia Puchatka

"Kiedy byliśmy bardzo młodzi" A. A. Milne Piękne i pełne optymizmu wiersze twórcy Kubusia Puchatka sprawiają, że każda chwila dziecka z książką staje się przyjemnością.