Mama, smoczek! - szczery do bólu dziennik matki

Małgosia, bohaterka książki Magdy Fres, właśnie urodziła dziecko. Opieka nad noworodkiem daje się jej mocno we znaki. Sytuacji nie poprawia podejrzenie męża o romans. Pierwszy rok życia dziecka to dla niej prawdziwy czas próby – przestaje łudzić się, że macierzyństwo wygląda jak w reklamach pieluch. Niekiedy do oczu cisną się jej łzy, czasem bycie matką przerasta ją. W ciągu dwunastu miesięcy stawia czoło lękom i depresji, zachowując jednak poczucie humoru i dystans do siebie. Macierzyństwo pomaga jej dojrzeć i dokonać wewnętrznej przemiany. Małgosia uświadamia sobie, co jest ważne w życiu – poczucie bezpieczeństwa, partnerstwo w związku, przyjaźń i samorealizacja. W międzyczasie stara się po prostu nie zwariować.

Magda Fres (ur. w 1974 r.) to mieszkanka Katowic, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego (kierunek – psychologia) oraz Central European University w Budapeszcie (gender & culture studies). Jest autorką ponad 30 artykułów publicystycznych i naukowych. Napisała „Bulgur” i „Do piekła kuchenną windą”. Ma na swoim koncie publikacje w „Migotaniach, przejaśnieniach” i „Zadrze”. Jest autorką bloga w domenie Parnas.pl. Prowadziła zajęcia z psychologii ciała na Uniwersytecie Jagiellońskim i uczyła języka angielskiego przy użyciu metody Callana. Prowadzi psychologiczne warsztaty dla kobiet.

Redakcja parenting.pl, ponad rok temu
Ocena: 4.1
Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Patronaty
Patronaty

Wspaniały czas zmian

Wspaniały czas zmian

Bycie ojcem to przygoda życia, ale i ogromne wyzwanie. Nic więc dziwnego, że ojcostwo można porównać do maratonu. Długodystansowy bieg wymaga nie tylko kondycji, ale i niesamowitej siły wewnętrznej. Każdy kilometr to pole walki – maratończyk walczy...

Patronaty

Tuwimki

Tuwimki

Okładka płyty "Tuwimki – Bajkopiosenki do słów Juliana Tuwima".

Patronaty

Dr Harvey Karp

Dr Harvey Karp

Pozycja książkowa dla rodziców niemowląt pozwoli im lepiej zrozumieć swoje maluchy.

Patronaty

"Pamiętajki"

"Pamiętajki"

Opowiadania i wiersze pomagają dzieciom rozwijać wyobraźnię i kształtować własny obraz otaczającego je świata.

Patronaty

Mama, smoczek

Mama, smoczek

Książka o macierzyństwie - jego cieniach i blaskach.