Pomóż dzielnemu Stasiowi stanąć na nóżki!

Staś Podoba to wesoły chłopczyk, który potrzebuje naszej pomocy. W piątym miesiącu życia pojawiły się u niego pierwsze napady epilepsji. Lekarze po wielu męczących badaniach postawili diagnozę – padaczkę lekooporną pod postacią Zespołu Westa.

Obecnie 19-miesięczny Stasio dzielnie ćwiczy, by w końcu o własnych siłach podejść do swojej mamy i mocno ją przytulić.

Polecane wideo:

Opóźnienie rozwoju psychoruchowego

Stasio urodził się 14 grudnia 2014 roku. Choroba spowodowała u niego opóźnienie rozwoju psychoruchowego. Chłopczyk chociaż bardzo się stara nie chodzi ani nie potrafi komunikować swoich potrzeb.

Rodzice Stasia codziennie muszą mierzyć się z licznymi problemami, ale ich miłość przezwycięża wszystko. - Jestem dumna z mojego synka. Jest bardzo dzielny. To taki wojownik! - mówi Marta Podoba, mama Stasia.

U chłopca stwierdzono także wrodzoną wadę serca Multi ASD II, czyli ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. Staś ma również słaby wzrok.

Codzienne życie Stasia

  • Na początku, w miarę jak dowiadywałam się z czym przyjdzie się nam zmierzyć, to zazdrościłam moim koleżankom ich beztroskiego macierzyństwa. Swoje postrzegałam jako gorsze.

Dziś wiem, że ani ja nie jestem gorszą matką, ani moje dziecko nie jest gorsze od innych. Ma po prostu trudniejszy start. A moje macierzyństwo? Jest wyjątkowe, bo nic nie przychodzi w nim łatwo, nie ma nic „na już". Ja mam czas - w przeciwieństwie do Stasia.

Najważniejsze jest dla mnie to, że się uśmiecha. Każdy jego postęp w rozwoju nawet najmniejszy świętujemy dłużej niż inni rodzice, gdyż wiemy ile go to kosztuje - dodaje.

Leczenie chłopca

Leczenie Stasia jest bardzo kosztowne. Chłopczyk musi regularnie (przynajmniej raz na trzy miesiące) uczestniczyć w turnusach rehabilitacyjnych. Koszt jednego takiego wyjazdu wynosi ok. 5000 zł.

- W trakcie turnusu Staś uczęszcza na zajęcia z pływania, hipoterapii, dogoterapii, logopedii, terapii przestrzennej czy terapii ręki.

Przede wszystkim jednak przechodzi kinezyterapię, czyli właściwe ćwiczenia. Oprócz turnusów, Staś jest rehabilitowany na co dzień prywatnie w domu.

Ze względu na przyjmowane leki i ryzyko infekcji, ograniczamy kontakt ze szpitalem i przychodnią do niezbędnego minimum - wymienia zatroskana matka.

Jak możemy pomóc?

Staś jest podopiecznym fundacji Słoneczko. W imieniu tego małego wojownika prosimy o wsparcie finansowe.

Darowizny prosimy kierować na konto:
**Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”

77 – 400 Złotów

Stawnica 33A

Nr konta: 89 8944 0003 0000 2088 2000 0010

tytułem: 439/P – Stanisław Podoba - darowizna**

Dla małego chłopca liczy się każda złotówka!

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Niemowlę
Niemowlę

Kwas DHA, równie cenny jak foliowy. Wskazany dla kobiet w ciąży

Kwas DHA, równie cenny jak foliowy. Wskazany dla kobiet w ciąży

Cenny kwas DHA Lekarze przypominają ciężarnym o zażywaniu kwasu foliowego, który zapobiega wadom cewy nerwowej, ale równie cenny jest kwas DHA. Należy do wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z grupy kwasów omega-3. Jego zażywanie przez przyszłe mamy...

Niemowlę

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Nowa linia kosmetyków Sweet Baby

Kosmetyki Sweet Baby zostały wyprodukowane specjalnie dla dzieci. Mogą je stosować rodzice zarówno niemowląt, jak i starszych dzieci.

Niemowlę

Utrudnianie kontaktu z dzieckiem

Utrudnianie kontaktu z dzieckiem Odtwórz wideo

Co grozi za utrudnianie drugiemu rodzicowi kontaktów z dzieckiem? Sąd w Łodzi nakazał ostatnio zapłatę odszkodowania w wysokości ponad 28 000 zł za nieodbyte spotkania na rzecz rodzica, który chciał utrzymywać kontakty. O trudnej sytuacji rodziców, którzy...

Niemowlę

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

6 produktów, które warto podawać rosnącemu dziecku

Banany W 10. miesiącu życia dziecka w jego diecie mogą pojawić się banany. To bardzo smaczne i sycące źródło potasu, który jest niezbędny dla prawidłowej pracy serca. Warto wiedzieć, że w ich składzie znajduje się również inulina - jest to probiotyk,...

Niemowlę

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Co wydarzy się, jeśli przez dwa dni nie będziesz się myć?

Skutki niemycia się Każdy tego kiedyś doświadczył. Pot na plecach, piach we włosach. A później w głowie pojawia się to pytanie: czy przypadkiem nie za długo się nie myłem? No właśnie. Okazuje się, że już jeden dzień bez prysznica wywołuje sporo skutków....

Niemowlę

Niepożądane odczyny poszczepienne - co warto o nich wiedzieć?

Niepożądane odczyny poszczepienne - co warto o nich wiedzieć?

Fakty na temat niepożądanychodczynów poszczepiennych Szczepionki są złożonymi preparatami. W ich skład wchodzą żywe lub zabite drobnoustroje lub ich fragmenty oraz związki pomocnicze. Dlatego też po podaniu szczepionki u niektórych dzieci mogą wystąpić...

Niemowlę

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Jakie są dzieci urodzone wiosną?

Pora roku ma znaczenie Naukowcy od wielu lat zajmują się związkiem między miesiącem urodzenia a podatnością na pewne choroby. Próbują dociec również tego, czy pora roku, w której przyszliśmy na świat, wpływa na osobowość i cechy charakteru. I chociaż...

Niemowlę

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Wybrano najlepsze zdjęcia z porodów 2016 roku

Zwycięzcy konkursu Każdego roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Profesjonalnych Fotografów Narodzin (IAPBP) nagradza najlepsze, najbardziej poruszające zdjęcia z porodów. Organizacja właśnie ogłosiła zwycięzców za 2016 rok. Wybrano ich spośród 1200 fotografów...