Trwa ładowanie...

Pomagamy wybrać laktator

Avatar placeholder
26.05.2017 12:56
Pomagamy wybrać laktator
Pomagamy wybrać laktator

Czym jest laktator? Jest to urządzenie, którego zadaniem jest odciąganie pokarmu z piersi. W sklepach dostępne są laktatory elektryczne i ręczne. Laktator pomaga mamie w powrocie do pracy, w razie nieprzewidzianego pobytu w szpitalu czy w przypadku narodzin wcześniaka. Który sprawdzi się najlepiej?

1. Laktator ręczny

Jest używany w przypadku, gdy z jakiejś przyczyny dziecko nie może być karmione piersią. Laktatory ręczne są dostępne w każdym szpitalu i każda mama może z niego korzystać. Oczywiście każda kobieta ma do dyspozycji swój zestaw laktacyjny, do którego mleko jest odciągane i przechowywane w higieniczny sposób. Laktator umożliwia ściąganie pokarmu z obu piersi jednocześnie.

Na rynku dostępne są laktatory ręczne oraz elektryczne
Na rynku dostępne są laktatory ręczne oraz elektryczne (123RF)

Opinie na temat laktatorów ręcznych są podzielone, ponieważ wiele osób uważa, że sprawdzają się one jedynie w momencie nawału mlecznego. Kiedy laktacja jest zbyt mała, laktator ręczny nie spełni swojego zadania. Jego obsługa również wymaga wprawy, tzn. opanowania właściwego rytmu odciągania.

Zobacz film: "Jak zadbać o prawidłowy sen niemowlaka?"
Zalety laktatora elektrycznego Philips AVENT z serii Comfort
Zalety laktatora elektrycznego Philips AVENT z serii Comfort [9 zdjęć]

Nakładka masująca ma nową, miękką, aksamitną fakturę, która jest ciepła w dotyku — dzięki temu wygodnie

zobacz galerię

2. Laktator elektryczny

W sklepach dostępne są różne modele laktatorów. Czym się kierować, kupując elektryczny laktator? Przede wszystkim ważna jest liczba cykli na minutę. Mamy polecają większą liczbę, która nie tylko przyspieszy odciąganie pokarmu, ale także nie doprowadzi do bólu brodawki. Wybierając szybkość, trzeba brać pod uwagę cel ściągania mleka, czyli jeśli pokarm będzie odciągany okazjonalnie, sprawdzi się mniejsza prędkość, a dla mam, które muszą oddawać często pokarm, poleca się większą prędkość.

Musisz to wiedzieć

Oczywiście sprzęt o większej prędkości jest w stanie uregulować produkcję pokarmu. Nie mniej ważna jest obsługa sprzętu, jakość wykonania i oczywiście koszty zakupu.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze