Pokazał zdjęcie córeczki. Internautka szybko postawiła diagnozę
Okazuje się, że patrząc na zdjęcie, można rozpoznać objawy choroby. Młody tata opublikował w mediach społecznościowych fotografię córki, na której dziewczynka ma wyjątkowo niezadowoloną minę. Pewna internautka zasugerowała, że rodzice powinni udać się z dzieckiem do lekarza.
1. Noworodek z niezadowoloną miną
Pierwsza kąpiel jest wielkim wydarzeniem nie tylko dla świeżo upieczonych rodziców, ale także dla noworodka. Dlatego też wielu opiekunów decyduje się uwiecznić tę wyjątkową chwilę.
Tak jak pewna mama, która uchwyciła niezadowoloną minę noworodka. Na zdjęciu widzimy, że wyraźnie niepocieszona, opatulona w ręcznik dziewczynka patrzy na ojca.
Młody tata opublikował wyjątkową fotografię na Facebooku i dodał zabawny opis: "pierwsza kąpiel mojej córki nie poszła dobrze".
Pod postem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Większość internautów była zachwycona dziewczynką i jej niezadowoloną miną. Jednak jeden wpis przykuł uwagę rodziców.
Zdaniem pewnej kobiety skóra i oczy dziewczynki były za bardzo żółte. Kobieta zasugerowała, by młodzi rodzice jak najszybciej sprawdzili, czy ich dziecko nie choruje na żółtaczkę.
"Czy jej oczy nie są zażółcone? Wyglądają jakby były, ale całe zdjęcie jest trochę przebarwione na żółto. Pewnie jest ok, ale żółtaczka jest u noworodków symptomem hiperbilirubinemii, która jest powszechna w pierwszych dniach lub tygodniach życia. Jeśli jej oczy czy skóra wyglądają żółtawo, powinniście odwiedzić lekarza. Jestem pediatrą" - napisała na Facebooku.
2. Internetowa diagnoza
Rodzice postanowili skorzystać z tej rady i zabrali dziecko do lekarza. Po wykonaniu niezbędnych badań okazało się, że internetowa diagnoza była trafna.
Żółtaczka rozwija się w wyniku nagromadzenia dużej ilości żółtego barwnika (bilirubiny), który powstaje z rozpadu hemoglobiny (barwnika czerwonych krwinek - erytrocytów).
Badania wykazały, że dziewczynka miała znacznie podwyższony poziom bilirubiny, co niezdiagnozowane mogłoby doprowadzić do poważnych konsekwencji zdrowotnych.
U noworodków wysoki poziom bilirubiny może prowadzić do uszkodzenia rozwijających się komórek mózgu oraz do upośledzenia umysłowego, trudności z uczeniem, opóźnienia rozwojowego, utraty słuchu lub kłopotów z ruchem oczu.
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl