Trwa ładowanie...

Zabawne nagranie z USG. Dziecko tańczy w łonie matki

 Maria Krasicka
Maria Krasicka 16.08.2021 17:36
Zabawne nagranie z USG. Dziecko tańczy w łonie matki
Zabawne nagranie z USG. Dziecko tańczy w łonie matki (Instagram)

Przyszli rodzice chętnie wybierają się na badania USG. Dzięki temu mogą się przekonać, jak będzie wyglądało ich dziecko, jakiej będzie płci i przede wszystkim czy rozwija się prawidłowo. Rodzice tego maluszka przekonali się dodatkowo, że będzie świetnym tancerzem. Nagranie robi furorę w sieci.

spis treści

1. Zabawne nagranie

USG podczas ciąży to jedno z najważniejszych i jednocześnie najbardziej oczekiwanych przez młodych rodziców badań. Nie tylko umożliwia stwierdzenie, czy płód rozwija się prawidłowo, ale także można określić płeć i zobaczyć jak będzie wyglądał. Czasem jednak dziecko podczas badania jest bardzo aktywne, co prowokuje młodych rodziców do tworzenia zabawnych filmików.

Tak też było w przypadku tego badania. Nagranie udostępnione w mediach społecznościowych ukazuje ruchy płodu, który wygląda, jakby tańczył. By uwypuklić zabawny wydźwięk tego filmu, młodzi rodzice podłożyli pod obraz energiczną muzykę.

Zobacz film: "Na USG był syn. Urodziła się córka"

Nagranie robi furorę w sieci, a użytkownicy szeroko je udostępniają. Młode mamy w komentarzach przyznają, że ich dzieci robią podobne "imprezy" podczas badań.

"Moje dziecko też mi to robi, a dopiero 36. tydzień" – napisała jedna z nich.

"To dziecko będzie drugim Jackie Chanem!" – dodała druga.

2. USG w ciąży

Według standardów opieki okołoporodowej Ministerstwa Zdrowia w ciąży, która przebiega prawidłowo, powinny być wykonane co najmniej trzy badania USG. Pierwsze badanie powinno być przeprowadzone między 11. a 14. tygodniem ciąży w celu najdokładniejszej oceny wieku ciążowego, drugie między 18. a 22. tygodniem ciąży w celu oceny budowy płodu i jego wymiarów, trzecie między 28. a 32. tygodniem, aby ocenić jego wzrastanie.

- Na podstawie badania USG między 5. a 10. tygodniem możliwa jest także diagnostyka zagrażającego poronienia oraz diagnostyka ciąży ektopowej – mówi lek. Magdalena Pikul, pediatra. – Następne badania mają na celu diagnostykę większości narządów wewnętrznych oraz analizę wymiarów płodu. Umożliwia to wczesne rozpoznanie wad rozwojowych i określanie ciąż wysokiego ryzyka. Badanie po 30. tygodniu ciąży wykonuje się już tylko po to, aby ocenić wzrastanie płodu oraz w razie potrzeby oszacować jego masę w terminie porodu – tłumaczy.

W przypadku jakichkolwiek niepokojących objawów zlecane są dodatkowe badania. Należy pamiętać, że zdrowie mamy i dziecka jest najważniejsze, a dokładna diagnostyka pozwala na wczesne wykrycie nieprawidłowości.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze