Trwa ładowanie...

Poduszka dla kobiet w ciąży

Avatar placeholder
02.10.2020 17:53
Poduszka dla kobiet w ciąży
Poduszka dla kobiet w ciąży

Kłopoty ze snem są powszechnym problemem wśród kobiet spodziewających się dziecka. Wiele ciężarnych doświadcza trudności z zasypianiem lub kontynuowaniem snu. W takiej sytuacji pomocne są specjalne poduszki przeznaczone dla kobiet w ciąży. Pomagają one przybrać wygodną pozycję w łóżku, szybko zasnąć i nie budzić się w nocy bez powodu. W Polsce poduszki dla ciężarnych pojawiły się niedawno, ale są już stosunkowo popularne. Z każdym miesiącem przybywa zadowolonych użytkowniczek.

spis treści

1. Zalety poduszek dla ciężarnych

Wiele osób słyszało o poduszkach dla kobiet spodziewających się dziecka, ale oprócz samych zainteresowanych mało kto wie, jak wyglądają te akcesoria. Otóż poduszka dla ciężarnych to podłużna, przypominająca zakrzywioną kiełbaskę poduszka długości odpowiadającej wzrostowi kobiety. Można przyjąć na niej dogodną pozycję, podkładając jej górną część pod głowę, a dolną umieszczając między nogami. Co ważne, poduszka dla ciężarnych ma wiele zastosowań. Nie tylko pomaga ona smacznie spać w nocy, ale może być wykorzystywana podczas siedzenia na kanapie, leżenia na podłodze, a nawet w podróży. Poduszka dla kobiet w ciąży jest idealna dla pań, którym dokuczają dolegliwości ciążowe, na przykład skurcze nóg oraz ból pleców. Również partnerzy ciężarnych, którzy zmagają się z problemami z kręgosłupem lub ze snem mogą skorzystać z poduszki dla ciężarnych.

2. Jak spać spokojnie w czasie ciąży?

Każdy wie, że z ciążą wiążą się liczne nieprzyjemne dolegliwości, między innymi zaparcia, silna potrzeba oddawania moczu, bóle pleców, a także ciągła obawa o zdrowie dziecka, poród i przyszłe obowiązki mamy. Zarówno dolegliwości fizyczne, jak i zmartwienia mogą powodować problemy ze snem. Trudności z zasypianiem mają swoje podłoże również w poczuciu dyskomfortu. Aby ułatwić sobie sen, warto zainwestować w poduszkę dla ciężarnych, która podtrzymuje dolną część pleców i brzuch, redukując problemy z zasypianiem. Przed położeniem się do łóżka warto wziąć ciepłą kąpiel, która ma działanie relaksujące i pomaga złagodzić skurcze nóg. Aby uniknąć potrzeby nocnego wstawania w celu oddania moczu, przed snem nie należy przyjmować dużo płynów. Właściwe nawodnienie organizmu jest oczywiście bardzo ważne, ale warto zadbać o nie w ciągu dnia, a nie późnym wieczorem. Pomocne mogą się okazać również ćwiczenia rozciągające. Niewielka ich dawka przed położeniem się do łóżka może zdziałać cuda, podobnie jak ćwiczenia oddechowe, które rozluźniają i pomagają pozbyć się napięcia. Wprowadzenie się w stan relaksu jest szczególnie ważne dla kobiet, które w ciągu dnia stale martwią się o ciążę. Powinny one znaleźć metodę uwolnienia się od napięcia.

Poduszki ciążowe to stosunkowo niedroga inwestycja, która zwraca się wielokrotnie. Ciężarne, które dzięki stosowaniu poduszek łatwiej zasypiają i śpią całą noc, są bardziej wypoczęte i zrelaksowane. Warto uświadomić sobie, że zdrowy i mocny sen jest niezbędny, by organizm człowieka mógł się zregenerować. Wszelkie problemy ze snem błyskawicznie odbijają się na zdrowiu, dlatego warto im zapobiegać.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.