Trwa ładowanie...

Plastik i owady w posiłkach dla dzieci w Japonii

Owady, włosy, a nawet szkło. Nie, to nie jest zawartość kosza na śmieci, ale składniki, które znalazły się w posiłkach podawanych dzieciom na szkolnej stołówce.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Jak w praktyce wygląda żywienie dzieci w szkołach?"

Takie niebezpieczne elementy znalazły w daniach dla uczniów w dwóch szkołach w mieście Oiso w Japonii. Placówki skontrolował tamtejszy sanepid. Okazało się, że w posiłkach można było naleźć także plastik. W Japonii wybuchł skandal.

Przeczytaj także:

Jak podaje portal RMF24, włosy, plastik, szkło i inne niebezpieczne "dodatki" znaleziono w ok. 100 porcjach w dwóch szkołach w Oiso. Wcześniej, ze względu na fakt, że dość duża część dzieci nie zjadała całego posiłku, sprawą zainteresowały się służby sanitarne. Okazało się, że o wszystkim wiedzieli zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. W rozmowie z Livedoor.com przyznali, że jedzenie w szkołach nie smakowało zbyt dobrze, było pełne niespodzianek, a mięso "strach było kroić".

Placówki, w których wykryto nieprawidłowości nie miały własnej kuchni. Posiłki dowoziła firma cateringowa z Tokio. Otrzymywała za nie ok. 33 mln jenów rocznie (ok. 1 mln zł).

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.