Trwa ładowanie...

Zosia, Kaja, Nela, Malwina, Filip i Tymon - imiona pierwszych sześcioraczków z Krakowa

Wczoraj w Krakowie urodziły się pierwsze w Polsce sześcioraczki. W Szpitalu Uniwersyteckim przez cesarskie cięcie przyszły na świat cztery dziewczynki i dwóch chłopców. Dziś rodzice podali do wiadomości imiona dzieci.

Zobacz film: "Po latach starań, w ciągu kilku minut ich rodzina powiększyła się o 6 osób. Heroiczna walka o rodzicielstwo"

1. Wybranie imion dla sześcioraczków

Nadanie imienia jednemu dziecku często nastręcza rodzicom trudności i jest przyczyną sporów, a co dopiero szóstce nowo narodzonych maluchów? Z takim ''problemem'' musieli zmierzyć się rodzice z Krakowa. To właśnie oni powitali na świecie pierwsze w Polsce sześcioraczki.

Tata sześcioraczków z Krakowa
Tata sześcioraczków z Krakowa (WP)

Cztery dziewczynki i dwóch chłopców przyszło na świat w 29. tygodniu ciąży w wyniku cesarskiego cięcia. Dzieci ważyły od 800 do 1200 g i od razu zostały umieszczone w inkubatorach.

Zosia, Kaja, Nela, Malwina, Filip i Tymon muszą jeszcze przez kilka tygodni zostać w szpitalu.

2. Pierwsze sześcioraczki w Polsce

Narodziny sześcioraczków odbiły się szerokim echem w mediach. Gratulacje przesłali m.in. prezydent Andrzej Duda, marszałek Sejmu Marek Kuchciński i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.

Sześcioraczki przebywają teraz pod opieką lekarzy
Sześcioraczki przebywają teraz pod opieką lekarzy (WP)

Według statystyk sześcioraczki rodzą się raz na 4,7 miliarda ciąż na świecie. O sześcioraczkach pisaliśmy tutaj

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.