Trwa ładowanie...

Pieluchy czy pantsy – kiedy przejść na pieluchomajtki dla niemowląt?

Avatar placeholder
12.07.2021 14:44
Materiał sponsorowany przez
(Materiał Partnera)

Gdy dziecko zaczyna być coraz bardziej ruchliwe, zniecierpliwione przy zmianie pieluszki, zaczyna samodzielnie się poruszać raczkując, zaczynając chodzić, to może być dobry moment, by zmienić pieluchy jednorazowe na pantsy. Czym się od siebie różnią? Kiedy zdecydować się na pieluchomajtki? Jak je zmieniać? Jakie wybrać?

Czym są pantsy?

Pantsy, znane również jako pieluchomajtki to rozwiązanie, które jest bardzo podobne do pieluch jednorazowych. Mają zapewniać maluszkowi komfort, być bardzo chłonne, nie krępować ruchów dziecka, które zaczyna się rozwijać i eksplorować świat. Podstawową różnicą między pantsami i pieluchami jest sposób ich zakładania. Pieluchy jednorazowe posiadają rzepy, które rodzic może swobodnie zapiąć w sposób nie uciskający brzuszka. Pieluchomajtki posiadają elastyczny pas, zakłada się je tak, jak zwykłe majki, czy spodenki, czyli przez podciągnięcie ich i umieszczenie na wysokości brzucha.

Kiedy warto przejść z pieluch na pieluchomajtki?

W jakich sytuacjach użycie pieluchomajtek może okazać się najwygodniejszym rozwiązaniem?

  • Dzieci o masie ciała od 8 kg. Zwykle pantsy dostępne są dla dzieci od około 7-9 miesiąca.
  • Raczkowanie. Dziecko, które zaczyna samodzielnie poruszać się po najbliższym otoczeniu, raczkując, potrzebuje nie tylko zapewnienia dużego komfortu, ale również pełnej swobody ruchów. Przewijanie dziecka w pieluchomajtki może w tym okresie być dużo wygodniejsze dla samego rodzica, niż zakładanie tradycyjnej pieluchy.
  • Nauka chodzenia. Kolejnym naturalnym etapem w rozwoju dziecka po raczkowaniu jest nauka chodzenia. Stawianie pierwszych kroków, przejście pierwszych małych dystansów, łapanie równowagi. Pantsy będą doskonałym rozwiązaniem w tym okresie życia malucha.
  • Pantsy na noc. Przez to, że pantsy ściąga się poprzez rozerwanie boków, więc można je wygodnie ściągnąć leżącemu dziecku. Czasami rodzice decydują się na pieluchy jednorazowe na dzień oraz pieluchomajtki na noc. Ich właściwości chłonne zapewnią suchą i wygodną noc.
  • Nocnikowanie. To proces polegający na nauce dziecka załatwiania swoich potrzeb do nocnika. Ten etap może potrwać nawet do 3. roku życia. Powolne odzwyczajanie dziecka od pieluch, komunikowanie swoich potrzeb, przyzwyczajanie dziecka do nocnika- wówczas pansty mogą okazać się nieocenioną pomocą. Mogą służyć jako dodatkowe zabezpieczenie.
  • Zniecierpliwienie dziecka podczas przewijania. Jeśli maluszek zaczyna przewracać się na boki, wykazuje zniecierpliwienie podczas przewijania jednorazowych pieluch, możemy sięgnąć po pieluchomajtki, które są znacznie szybsze w zakładaniu.

Jak zmieniać pieluchomajtki?

Proces zmiany panstów jest niezwykle prosty. Oto krok po kroku, jak zmienić pieluchomajtki:

  • Zdjęcie zużytych pieluchomajtek - pansty zdejmuje się poprzez rozerwanie boczków, następnie ostrożnie zdejmujemy pantsy.
  • Zwinięcie i zabezpieczenie panstów - ostrożnie zwijamy zużyte pieluchomajtki tak, by ich zawartość pozostała w środku, Składamy je do środka i owijamy taśmą.
  • Wyrzucenie panstów - zużyte pantsy wyrzucamy zabezpieczone do odpadów zmieszanych.
  • Oczyszczenie skóry dziecka - delikatnie, lecz dokładnie oczyszczamy skórę dziecka, przeprowadzamy standardową pielęgnację skóry podczas przewijania.
  • Założenie nowych pieluchomajtek - delikatnie wsuwamy nową parę pantsów. Możemy to zrobić zarówno, gdy dziecko znajduje się w pozycji leżącej, jak również wtedy, gdy dziecko już samodzielnie stoi.

Jakie pieluchomajtki wybrać?

Bardzo ciekawą propozycją pieluchomajtek są nowe pantsy Lupilu PREMIUM . To marka własna sklepów Lidl stworzona z myślą o najmłodszych. Udoskonalono je, dzięki czemu ich głównymi cechami są:

3 nowoczesne technologie

  • Long-lasting Absorbtion sprawia, że pantsy są jeszcze bardziej chłonne- aż do 12 godzin!
  • Air Tubes to przewiewne kanaliki, które rozprowadzają powietrze po skórze dziecka, zapobiegając podrażnieniom i odparzeniom.
  • Fast Dry sprawia, że pieluchomajtki chłoną nawet 2 razy szybciej niż ich poprzednia wersja.

Dostępne w trzech rozmiarach

Pantsy Lupilu PREMIUM dostępne są w trzech rozmiarach:

  • 4: maxi (8-15kg)
  • 5: junior (12-17kg)
  • 6: extra large (15+ kg)

Standardowe rozmiary paczek dostępne są w sklepie stacjonarnym, jednak w sklepie online możemy nabyć Jumbo Bag, czyli powiększone opakowania pieluchomajtek.

Wskaźnik wilgotności

To bardzo wygodne rozwiązanie wskaże rodzicom, kiedy należy zmienić pantsy na nowe.

Bezpieczeństwo

To jeden z najważniejszych aspektów w kontekście dzieci. Ich delikatna i wrażliwa skóra wymaga odpowiedniego traktowania i właściwej pielęgnacji. Dlatego właśnie pantsy Lupilu PREMIUM są całkowicie pozbawione: alergenów - nie zawierają żadnego z 28 alergenów zdefiniowanych przez Unię Europejską, co zmniejsza ryzyko reakcji alergicznych. chloru - do produkcji nie użyto chloru cząsteczkowego, co również zmniejsza ryzyko podrażnień. lateksu - zapobiega to podrażnieniom i alergiom. perfum - ten zabieg również minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych oraz podrażnień

Atesty

Pantsy Lupilu PREMIUM posiadają pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka oraz zostały przebadane dermatologicznie.

Przejrzysty skład

Wszystkie składniki i surowce, z których wykonano pieluchomajtki Lupilu Premium są przebadane dermatologicznie.

Ekologia

Produkty Lupilu PREMIUM zostały wyprodukowane w fabrykach korzystających z odnawialnych źródeł energii, a ich opakowania w 100% nadają się do recyklingu. Ponadto celuloza użyta do produkcji pochodzi ze źródeł dbających o zrównoważoną gospodarkę leśną (posiadają certyfikat FSC).

Co jeszcze warto wiedzieć o pieluchomajtkach?

  • Odpowiedni rozmiar - tak jak w przypadku pieluch jednorazowych, niezwykle istotnym jest dobór odpowiedniego rozmiaru. Producent wskaże rozmiarówkę oraz masę ciała dziecka, dla której dany model może okazać się odpowiednim. Zwróćmy uwagę na to, czy dobrze trzymają się na brzuchu dziecka oraz czy nie opinają go.
  • Prosta zmiana panstów - pantsy są niezwykle proste w zmianie ich na nowe. Okażą się dobrym rozwiązaniem w wielu sytuacjach- gdy dziecko będzie zniecierpliwione, zaczyna raczkować lub chodzić, przyzwyczaja się do nocnika.
  • Pielęgnacja - należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji delikatnej skóry dziecka podczas jego przewijania. Nawet jeśli dziecko wierci się i okazuje zniecierpliwienie, nadal musimy zadbać o to, by nie narazić maluszka na podrażnienia i odparzenia.
Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze