Trwa ładowanie...

Pięciolatka od miesięcy męczył uporczywy kaszel. Prześwietlenie ujawniło straszną prawdę

Pewni rodzice z Paragwaju zgłosili się do lekarza ze swoim pięcioletnim synkiem, który od trzech miesięcy mocno kaszlał i nie mogli dojść przyczyny tego stanu. Po przeprowadzeniu szczegółowych badań okazało się, jaka była przyczyna. Jeden z lekarzy opublikował zdjęcia z zabiegu chłopca wraz z przestrogą.

spis treści

1. Chłopiec przez 3 miesiące cierpiał z powodu silnego kaszlu

Chłopiec od grudnia 2022 roku cierpiał na silny kaszel, rodzice nie mogli ustalić przyczyny. Po wykonaniu szeroko zakrojonych badań okazało się, że w lewym płucu chłopca znaleźli niewielki metalowy przedmiot.

Po wykonaniu RTG. płuc okazało się, że chłopiec miał w jednym z nich metalową sprężynę, która tkwiła tam przez co najmniej 3 miesiące i nie wiadomo, jak tam się znalazła.

2. Skomplikowana operacja

Chłopiec początkowo leczony był w Hospital Regional De Villarrica w Paragwaju. Po jakimś czasie został przeniesiony do Narodowego Instytutu Chorób Układu Oddechowego i Środowiskowego, aby pilnie rozpocząć leczenie.

Rankiem 8 marca lekarze z powodzeniem usunęli z płuca dziecka ciało obce. Dr Carlos Morinigo, który przeprowadzał tę operację, powiedział, że zabieg był bardzo skomplikowany, ponieważ sprężyna znajdująca się płucu dziecka zdążyła już wyrządzić w nim wiele szkód.

Jednak mimo iż istniało prawdopodobieństwo zmniejszenia pojemności płuc dziecka, okazało się, że prawdopodbnie wszystko wróci do normy wraz z upływającym czasem.

3. Lekarz opisał historię chłopca w mediach społecznościowych

Jeden z lekarzy zamieścił na swoim profilu w mediach społecznościowych zdjęcia chłopca, opatrzone komantarzem: "Trzy miesiące kaszlu i nikt go nie zabrał do lekarza. Biedactwo".

Lekarz przypomniał jednocześnie wszystkim rodzicom, aby bardziej zwracali uwagę na małe dzieci, dodając, że jeśli maluch cierpi z powodu jakiegoś uporczywego problemu, powinni niezwłocznie udać się z nim do lekarza.

Lekarze nie wiedzą, jak sprężyna znalazła się w płucu 5-latka
Lekarze nie wiedzą, jak sprężyna znalazła się w płucu 5-latka (Facebook)

Ewa Rosiecka, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.