2 z 5Przez tydzień piła herbatę imbirową. Oto rezultaty
Na skutek zjedzenia imbiru jama ustna zostaje odkażona i odświeżona. To dlatego jest on dodatkiem do sushi — czyści nasze kubki smakowe, abyśmy mogli delektować się kawałkami tego japońskiego dania. Rzadko wybieramy jeden rodzaj sushi, a imbir zapobiega mieszaniu się smaków.
W trakcie pierwszej godziny od zjedzenia imbiru realizuje on funkcję termiczną, dlatego warto wypić herbatę z tym składnikiem, gdy wrócimy do domu zmarznięci. Skutecznie rozgrzewa organizm. Działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo, więc warto go stosować w przypadku przeziębienia (działa napotnie). Tym samym przynosi też ulgę osobom borykającym się z chorymi stawami.
Ponadto imbir oddziałuje na florę bakteryjną żołądka. Ma ochronny wpływ na ten organ wewnętrzny, zapobiega powstawaniu wrzodów. Zawarty w nim olejek eteryczny i substancje odpowiadające za ostry smak (gingerol i shogaol) pobudzają perystaltykę jelit, zwiększając wydzielanie soków trawiennych i śliny, dzięki czemu wszystkie składniki odżywcze dostarczone wraz z pożywieniem zostają strawione. Składniki te działają także żółciopędnie.
Zobacz też: Zioła, które zwiększają kobiece libido. Na pewno masz w kuchni