Ostatni dzwonek na udział w akcji #ZDROWOROSNA!
Informacja prasowa W.Legutko
Kulisy akcji #ZDROWOROSNA
Chcecie poznać akcję „od kuchni”? Czas zatem na kilka faktów i liczb. Akcja #ZDROWOROSNA ma przede wszystkim bawić i uczyć, zachęcać dzieci do aktywności w ogrodzie, zainteresowania się warzywami, poznania zalet ich uprawy i spożywania. Akcja to preludium dla młodych ogrodników, wprowadzająca do magicznego świata roślin. Pokazuje ile pracy i czasu potrzeba, aby z małego nasionka wyrosła dorodna roślina. Jej ogromnym atutem jest fakt, że nie wiąże się z żadnymi kosztami. Nauczyciele, dyrektorzy zainteresowanych grup przedszkolnych i wczesnoszkolnych zgłaszają się do akcji i otrzymują bezpłatny zestaw startowy, dzięki któremu będą mogli przeprowadzić zajęcia edukacyjne z podopiecznymi.
Skąd wziął się pomysł na tego rodzaju akcję? Co ona daje?
Akcja #ZDROWOROSNA to część programu skierowanego do dzieci. Powstała z myślą przekazania im podstawowych informacji na temat ogrodnictwa. Akcja uczy takich wartości, jak szacunek do przyrody i otaczających nas darów natury. Jej pomysłodawcą jest Wiesław Legutko, właściciel firmy hodowlano-nasiennej W.Legutko , który chce dzielić się swoją pasją do ogrodnictwa z dziećmi. Widzi w nich ogromny potencjał i pokłady ciekawości świata. Dzięki akcji #ZDROWOROSNA dzieci z całej Polski mają okazję złapać ogrodniczego bakcyla! W młodym pokoleniu jest nasza przyszłość, przyszłość planety. Wszystko, co rodzice, nauczyciele czy inni dorośli przekażą potomnym zaowocuje w przyszłości, dlatego warto skupić się na istotnych sprawach. Jedną z nich jest dbanie o przyrodę, ekologię oraz prowadzenie zdrowego tryby życia, w tym zdrowe odżywianie. Prezes firmy W.Legutko, widząc potrzebę kształcenia i uświadamiania dzieci na temat zalet uprawy i jedzenia warzyw czy ziół pochodzących w przydomowego ogródka, postanowił przygotować bezpłatny program o zasięgu ogólnopolskim. Dzieci podczas zajęć wysiewają nasiona kopru, którym później muszą się później opiekować. Poprzez zabawę poznają wiele faktów na temat uprawy roślin.
Dlaczego akcja skierowana jest do najmłodszych?
Wiesław Legutko uwielbia dzieci i widzi w nich ogromny potencjał. Jako ojciec, od najmłodszych lat uczył swoich synów i córkę szacunku do przyrody. Obecnie jako dziadek, poświęca czas wnukom i opowiada im o wyjątkowych roślinach, zdradza wiele ciekawostek na ich temat. Widząc radość i fascynację w oczach „smyków”, postanowił na szeroką skalę stworzyć dla nich ciekawy program, w którym każdy może wziąć udział i spróbować swoich sił w ogrodnictwie.
Akcja #ZDROWOROSNA, to ogromna satysfakcja dla jej organizatora! To swoiste wprowadzenie w interesujący świat ogrodnictwa! Kampania #ZDROWOROSNA jest w sam raz dla małych odkrywców, w których pokładamy przyszłość naszej planety! Od początku jej trwania wydano ponad 5000 pakietów startowych! Oznacza to, że ok. 150 000 dzieci z całej Polski bawiło się już w młodych ogrodników! Zapewne wiele z tych dzieci postanowiło wysiać w domu kolejne własne nasiona roślin i kontynuować niezwykłą ogrodniczą przygodę. Najważniejsze w akcji jest to, żeby dzieci dostrzegły potrzebę szanowania darów ziemi, zalety jakie daje posiadanie własnych warzyw. Co więcej, uprawa własnych warzyw zachęca najmłodszych do ich spróbowania! Wielu „niejadków” przełamie swoje opory względem jedzenia nowych produktów. Do akcji zgłosiło się blisko 1500 szkół i przedszkoli. Czy to dużo? Owszem! Wszystko zależy od zaangażowania nauczycieli i chęci przeprowadzenia zajęć oraz faktu, czy spotkali się z informacją o akcji.
Spiesz się! #ZDROWOROSNA do końca czerwca
Akcja #ZDROWOROSNA trwa jeszcze tylko do końca czerwca, dlatego jeśli jakaś szkoła lub przedszkole nie wzięło jeszcze w niej udziału, to nadal może to uczynić. Wystarczy zgłosić się do programu poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie organizatora akcji. Koniec roku szkolnego, to idealny moment na tego typu zajęć. To już ostatni dzwonek, by wziąć udział w akcji!
Więcej o akcji można przeczytać na stronie www: www.legutko.com.pl/zdroworosna
Informacja prasowa W.Legutko