Trwa ładowanie...

"Ojciec roku". Wszystko się nagrało

Avatar placeholder
24.02.2024 17:04
Internauci nie mieli litości dla tego "męża roku". Nagranie wiele wyjaśnia
Internauci nie mieli litości dla tego "męża roku". Nagranie wiele wyjaśnia (Facebook)

Podróżowanie z dzieckiem to nie taka prosta sprawa. Maluch musi być przewożony w foteliku samochodowym, nawet jeśli trasa nie jest wymagająca. Do sieci trafił filmik, na którym widać przygotowującą się do podróży rodzinę.

spis treści

1. Podróż samochodem z dzieckiem

Od 1999 roku w Polsce istnieje obowiązek przewożenia dziecka w specjalnym foteliku samochodowym. Bezpieczeństwo to podstawa, dlatego zakup fotelika jest obligatoryjny, a szczegółowe przepisy znajdują się w Kodeksie drogowym.

Początkowo w fotelikach samochodowych musiały jeździć dzieci do 12. roku życia. W 2003 roku wszedł jednak przepis, który zwraca uwagę nie tylko na wiek malucha, ale przede wszystkim na jego wzrost. Aktualnie w fotelikach należy przewozić wszystkie dzieci poniżej 150 cm wzrostu.

2. Mąż odjechał, żona została

Zobacz film: "Oddychaj czysto - webcast z dr hab. n. med. Wojciechem Feleszko"

Po obejrzeniu tego krótkiego filmiku można mieć mieszane uczucia. Widzimy na nim wsiadającego do samochodu ojca, a następnie zmierzającą w kierunku tylnych drzwi mamę z małym dzieckiem na rękach. Na początku kobieta otwiera drzwi z lewej strony pojazdu, ale szybko je zamyka. Zapewne zorientowała się, że fotelik samochodowy znajduje się po drugiej stronie. Kiedy jednak podchodzi do dzrzwi z prawem strony, samochód odjeżdża.

Internauci spekulują, że zapewne mężczyzna usłyszał trzaśnięcie drzwiami, więc założył, że jego rodzina siedzi już w samochodzie. Niektórzy słusznie jednak zauważają, że w tak krótkim czasie nie udałoby się umieścić dziecka w foteliku. Sugerują więc, że mężczyzna musiał być naprawdę rozkojarzony lub zmęczony.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy. Oto niektóre z nich:

"Trzaśnięcie drzwiami mogło sprawić, że pomyślał, że są w środku, ale czy naprawdę myślał, że jego żona może przypiąć siebie i dziecko w 1,5 sekundy?!",

"Ale potrzeba czasu, żeby posadzić dziecko w foteliku samochodowym. Nie ma mowy, żeby nie wiedział",

"To były mąż",

"Nawet nie dał jej czasu, żeby przypiąć dziecko",

"Mężatka i samotna matka",

"Wydaje się, że jest do tego przyzwyczajona",

"Samotna mężatka. Kierowca Ubera potraktowałby ją lepiej",

"Kiedy nienawidzisz swojej rodziny tak bardzo, że nawet nie sprawdzasz lusterka wstecznego",

"Super, a potem pytają, dlaczego kobiety nie chcą wyjść za mąż i mieć dzieci" - piszą wzburzeni internauci, wyrażając jednocześnie wyrazy współczucia dla kobiety.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze