Trwa ładowanie...

Fotelik samochodowy 0-25 kg – jaki wybrać?

Fotelik samochodowy to w dzisiejszych czasach pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica przewożącego swoją pociechę samochodem. Fotelik zapewnia dziecku bezpieczeństwo oraz komfort podróżowania. Na jaki fotelik należy się zdecydować? Jakimi parametrami należy kierować się przy jego wyborze. Na te pytania postaramy się zanaleźć odpowiedź w poniższym artykule w którym zaprezentujemy cztery najpopularniejsze foteliki samochodowe dla dzieci od 0 – 25 kg.

Zobacz film: "Jak przewijać niemowlę?"

spis treści

1. Fotelik samochodowy 0-25 kg - Caretero Combo

Fotelik samochodowy Caretero Combo stworzono dla dzieci od narodzin do około 5 roku życia lub osiągnięcia wagi ciała nie przekraczającej 25 kg. Fotelik Caretero Combo zapewnia bezpieczeństwo dziecku dzięki mocnej konstrukcji, 5-punktowym pasom bezpieczeństwa z możliwością ich regulacji. Pasy bezpieczeństwa są pokryte nakładkami zapobiegającymi powstawaniu otarć u dziecka. Fotelik Caretero Combo można ustawić przodem lub tyłem do kierunku. Obszerne siedzisko oraz delikatna i przewiewna tkanina użyta do jego wykonania gwarantuje dziecku wygodę podczas podróży. W razie zabrudzenia tapicerkę można wyprać. Siedzisko fotelika Caretero Combo jest regulowane w czterech pozycjach. Wadą fotelika Caretero Combo jest brak rączki do jego przenoszenia. Ogromną zaletą jest zaś jego rozsądna cena wynosząca ok. 275 zł oraz 24 miesięczna gwarancja typu door-to-door.

2. Fotelik samochodowy 0-25kg – Summer Baby Comfort

Kolejną fotelikiem samochodowym dla dzieci 0-25 kg jest fotelik Summer Baby Comfort. Fotelik Summer Baby Comfort został wyposażony w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa, regulowane oparcie w trzech poziomach. Wyjmowane wkładki siedziska ułatwiają utrzymanie czystości. Dla niemowląt fotelik Summer Baby Comfort wyposażono we wkładkę amortyzującą wykonaną z miękkiego materiału. Całe siedzisko jest pokryte miękką pianką co zapewnia komfort podróżowania. Fotelik Summer Baby Comfort można umieścić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Nadaje się do zainstalowania w samochodzie wyposażonym w pasy bezpieczeństwa. Fotelik. Fotelik Summer Baby Comfort został wykonany z plastiku co może być jego wadą jeśli chodzi o estetykę. Summer Baby Comfort kosztuje nieco ponad 200 zł.

3. Fotelik samochodowy 0-25 kg - Cosmo SP POP

Cosmo SP POP to fotelik dla dzieci francuskiej produkcji. Fotelik można zamontować tyłem lub przodem do kierunku jazdy. W foteliku Cosmo SP POP dziecko jest zapięte w 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z nakładkami chroniącymi dziecko przed otarciami. Wygodę gwarantuje również przestronne siedzisko. Bezpieczeństwo fotelika Caretero Champion zapewniają pochłaniacze energii. Fotelik Cosmo SP POP posiada homologację oraz instrukcję w języku polskim. Zaletą fotelika jest jego nowoczesny i estetyczny wygląd oraz pokrowiec, który można prać w pralce. Koszt Caretero Champion to wydatek 200 zł.

4. Fotelik samochodowy 0-25kg - Joie Stages

Czwartą propozycją fotelika samochodowego dla dziecka od 0 do 25 kg jest fotelik Joie Stages. Fotelik można ustawić przodem lub tyłem do kierunku jazdy. Bezpieczeństwo i wygodę w foteliku Joie Stages zapewniają dziecku: regulowany zagłówek, 5-punktowe pasy bezpieczeństwa z nakładkami chroniącymi dziecko przed otarciem oraz wyprofilowane i energochłonne boczki zagłówka i siedziska. Fotelik Joie Stages standardowo wyposażono w bazę ISOFIX, która ułatwia jego zamontowanie w samochodzie. Fotelik Joie Stages jest bardzo dobrze wykonany z trwałych i wygodnych materiałów. Można go wybrać w wielu kolorach. Fotelik Joie Stages zapewnia bezpieczeństwo dzieciom dobrym poziomie. Fotelik Joie Stages jest najdroższy w prezentowanym zestawieniu. Jego cena wynosi 740 zł.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.