Trwa ładowanie...

Nowe wyzwanie TikToka może pomóc w leczeniu zaburzeń psychicznych u nastolatków? #15Minutes4Me coraz popularniejsze

Nowe wyzwanie TikToka #15Minutes4Me z dnia na dzień zyskuje na popularności. Nastolatkowie publikują w nim wyniku testu psychologicznego, który pokazuje poziom stresu, lęku i skłonności do depresji. Według komentatorów ten eksperyment ma szansę pomóc w leczeniu i profilaktyce zaburzeń psychicznych wśród młodzieży.

Zobacz film: "Ostre słowa o nowym ministrze. "Komu roją się takie pomysły!?""

1. Test TikToka zbada poziom stresu, lęku i depresyjności u nastolatków

Choć social media mogą uzależniać, o czym niejednokrotnie mówili specjaliści, jednocześnie mogą okazać się narzędziem terapeutycznym. Jeśli dzielisz się z innymi swoją historią, problemem, i dostajesz wsparcie, czujesz się po prostu lepiej.

Okazuje się, że zdaniem niektórych komentatorów, taki efekt może przynieść nowe wyzwanie TikToka. Tak, TikToka, który niejednokrotnie był krytykowany za emitowanie niebezpiecznych, szczególnie dla dzieci i nastolatków, treści. Administratorzy chcą odkupić swoje winy?

2. Na czym polega #15Minutes4Me?

Od kilku dni w sieci krąży wyzwanie o nazwie #15Minutes4Me, które podejmują głównie nastolatkowie. Według serwisu Parentology hashtag z tą nazwą ma już ponad 1,4 miliona wyświetleń. Podejmujący wyzwanie odpowiadają na 26 pytań zawartych w teście psychologicznym. Zajmuje im to zazwyczaj ok. 15 minut, stąd nazwa wyzwania.

@balqis.cantiq

##15minutes4me ##Lazada1111

♬ Justin Timberlake - Mirrors - Noah

Po udzieleniu odpowiedzi na 26 pytań każdy użytkownik otrzymuje wynik procentowy, który wskazuje, jaki jest jego poziom lęku, stresu i depresyjności. Statystyki publikowane są na profilach. Użytkownicy często dodają również wybrane otwory muzyczne w tle. Jednym z popularnych jest piosenka "Mirror" Justina Timberlake’a.

Wyniki testu jednej z użytkowniczek
Wyniki testu jednej z użytkowniczek (TikTok)

3. Nowe wyzwanie TikToka to szansa na dialog na temat zdrowia psychicznego?

Dotychczasowe wyniku testu psychologicznego TikToka wykazują, że u wielu nastolatków wszystkie wskaźniki są powyżej 50 proc. W związku z tym, że młodzież chętnie dzieli się informacjami na temat swojego zdrowia psychicznego, a także z zainteresowaniem śledzi wyniki innych, serwis Parentology stwierdził, że nowe wyzwanie TikToka może być skutecznym narzędziem do tego, aby badać zdrowie psychiczne nastolatków. To również szansa dla uczestniczących w wyzwaniu na podejmowanie prób autodiagnozy, a w efekcie zgłoszenie się do specjalisty.

@olivia.amurri

##15minutes4me ...

♬ Te extraño - 🐚𝐄𝐒𝐓𝐑𝐄𝐋𝐋𝐈𝐓𝐀𝐒🐚

Nowe wyzwanie TikToka może pełnić również funkcję terapeutyczną, gdyż nastolatkowie biorący w nim udział dzielą się z innymi swoimi wskaźnikami. Wielu z nich po publikacji swojego wyniku podziękowało administratorom aplikacji za zamieszczenie tego wyzwania. Dzięki niemu dowiedzieli się więcej na temat swojej kondycji psychicznej.

@womenstrongers

idk, but i hopeless :'( ##akuketika ##IYKoongChallenge ##15minutes4me ##fyp ##15minutes4metest ##virtualhug ##anxityandderprssion ##MagicCoolingMagicNowID

♬ Justin Timberlake - Mirrors - Noah

Zobacz także: Wstrząsający raport NIK o stanie psychiatrii dziecięcej w Polsce. Konsultant Krajowy komentuje

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.