Trwa ładowanie...

Niszczyły dziecięce nagrobki. Nastolatki zostały zgłoszone na policję

Nastolatki rzucały w nagrobek pozostawionymi zabawkami
Nastolatki rzucały w nagrobek pozostawionymi zabawkami (Facebook)

Grupa nastolatek z Leigh (Wielka Brytania) poszła na lokalny cmentarz i zdewastowała dziecięce nagrobki. Dziewczyny były tak dumne ze swojego zachowania, że postanowiły podzielić się nagraniami w mediach społecznościowych. Sprawą zajęła się policja.

1. Nastolatki niszczyły nagrobki

Brytyjskie media obiegły dwa wstrząsające nagrania z jednego z cmentarzy w Leigh (niedaleko Manchesteru). Widać na nich, jak grupa roześmianych nastolatek dewastuje dziecięce nagrobki, rzucając zabawkami pozostawionymi przez najbliższych w płyty nagrobne, czy niszcząc kwiaty.

Oba nagrania zostały udostępnione w mediach społecznościowych, gdzie nie spotkały się z aprobatą użytkowników. Internauci nie dość, że wyrazili swoje oburzenie, widząc haniebne zachowanie nastolatek, to jeszcze zabezpieczyli nagrania i zgłosili je na policję.

"Obrzydliwe! Powinny się wstydzić! Dlaczego w ogóle kręcą się po cmentarzu?" – napisał jeden z nich.

"Stracić dziecko to stracić wszystko… Te dziewczynki po prostu tego nie rozumieją. Nie wyobrażam sobie, co muszą czuć rodzice tego malucha" – zauważył drugi.

"Mam nadzieję, że rodzice tych nastolatek rzeczywiście coś z tym zrobią. Proponuję na początek publiczne przeprosiny dla członków rodziny i sprzątnięcie wszystkich grobów. Okropne, głupie dziewczynki" – dodał kolejny.

2. Sprawa została zgłoszona na policję

Do sprawy odniósł się dyrektor ds. środowiska w Radzie Wigan, Paul Barton, który poinformował, że funkcjonariusze policji odwiedzili cmentarz po tym, jak nagranie zostało zgłoszone. Na szczęście żaden nagrobek nie miał fizycznych uszkodzeń.

"Zdajemy sobie sprawę z nagrania wideo z cmentarza Leigh, które krąży w mediach społecznościowych. Po doniesieniu o tym filmie nasz zespół odwiedził cmentarz i możemy potwierdzić, że nagrobek nie jest fizycznie uszkodzony – powiedział Paul Barton. - W żaden sposób nie tolerujemy takiego zachowania i chcielibyśmy zapewnić rodziny, że wszystkie nasze cmentarze są bezpiecznymi miejscami do odwiedzenia i upamiętnienia bliskich" - dodał.

Nastolatki niszczyły nagrobki
Nastolatki niszczyły nagrobki (Facebook)

Na razie nie wiadomo, czy i w jaki sposób nastolatki odpowiedzą za swoje zachowanie. Wstrząsające nagrania zostały usunięte przez media społecznościowe.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza