Trwa ładowanie...

Nietypowy objaw raka trzustki. Nawet lekarze przegapili pierwsze symptomy

Avatar placeholder
23.12.2021 13:57
Nietypowy objaw raka trzustki. Nawet lekarze przegapili pierwsze symptomy
Nietypowy objaw raka trzustki. Nawet lekarze przegapili pierwsze symptomy (Facebook)

U 27-letniej Brytyjki wykryto raka trzustki. Lekarze zignorowali pierwsze objawy choroby. Przekonywali, że za zły stanem zdrowia młodej matki stoi niewłaściwa dieta wegetariańska.

spis treści

1. Nietypowe objawy raka trzustki

Lekarze przekonywali kobietę, że omdlenia, które utrudniały jej prawidłowe funkcjonowanie, powiązane są z niewłaściwą dietą. Personel szpitala twierdził, że zły stan zdrowia spowodowany jest nieprawidłowo stosowaną dietą wegetariańską.

Dopiero kiedy przeprowadzono dodatkowe badania okazało się, że to nowotwór trzustki.

Zobacz film: "Grube nogi mogą być objawem choroby"
Stan kobiety pogorszył się po drugiej ciąży
Stan kobiety pogorszył się po drugiej ciąży

Briony Maltman miała problemy z regularnymi omdleniami odkąd skończyła 21 lat. Lekarze od tamtej pory obwiniali jej dietę o powodowanie utraty przytomności. Badania krwi pokazywały stan zbliżony do anemii. Jest to stan, w którym ciało nie jest w stanie wyprodukować wystarczającej ilości czerwonych krwinek, co bezpośrednio prowadzi do niedoborów żelaza w organizmie.

Osoby stosujące dietę wegetariańską mogą często borykać się z niedoborami tego pierwiastka. Wszystko przez to, że w zbilansowanej diecie najwięcej żelaza czerpiemy z mięsa, którego wegetarianie nie spożywają.

Największym strachem Briony było pozostawienie jej dzieci
Największym strachem Briony było pozostawienie jej dzieci

2. Stan się pogarszał

Sytuacja kobiety pogorszyła się, kiedy po urodzeniu drugiego dziecka zaczęła doświadczać bolesnych bólów brzucha. Badania w szpitalu w Oxfordshire pokazały, że kobieta może cierpieć na rzadką odmianę raka trzustki. Anemia była pierwszym objawem choroby.

Zanim jednak przeprowadzono właściwe badania, kobieta trafiła na niewłaściwą ścieżkę diagnostyczną. Przede wszystkim lekarze poszukiwali przyczyn choroby w jej głowie. Kiedy odrzucono niedobór żelaza jako główną przyczynę choroby, załoga szpitala postawiła na problem neurologiczny.

Rezonans magnetyczny i prześwietlenie czaszki nie wykazały żadnych niepokojących zmian. Zanim kobieta usłyszała prawidłową diagnozę, minęło kilka lat, które mogły być kluczowe dla jej przeżycia.

3. Leczenie raka trzustki

Lekarze postanowili rozpocząć terapię od błyskawicznej operacji. Po ośmiogodzinnym zabiegu, który polegał na usunięciu części jelita cienkiego, żołądka i woreczka żółciowego, Briony czuje się znacznie lepiej. Lekarze twierdzą, że kobieta jest wyleczona z choroby nowotworowej. Dziś nadal jest wegetarianką.

Kobieta dzisiaj bierze udział w akcjach mających zwiększać świadomość kobiet
Kobieta dzisiaj bierze udział w akcjach mających zwiększać świadomość kobiet

Nie jest jednak pewne, jak długo rozwijał się guz Brytyjki zanim lekarze byli w stanie go wykryć.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze