Trwa ładowanie...

Niespodziewanie odeszły jej wody. O pomoc poprosiła strażaków

Avatar placeholder
02.03.2023 16:10
Nie zdążyła dojechać do szpitala, więc urodziła w remizie. Strażacy odebrali poród
Nie zdążyła dojechać do szpitala, więc urodziła w remizie. Strażacy odebrali poród (Facebook / East News)

Choć lekarze próbują przewidzieć datę narodzin dziecka, porody mają to do siebie, że zaczynają się nagle i czasem w najmniej spodziewanym momencie. Doskonałym dowodem jest dziewczynka ze wsi Milówka w powiecie żywieckim, która na świat przyszła w remizie strażackiej.

spis treści

1. Niecodzienny poród

W poniedziałek 27 lutego do Ochotniczej Straży Pożarnej w Milówce nadeszło nieoczekiwane wezwanie - mieli odebrać poród. Kobieta, która wynajmowała mieszkanie w tym samym budynku, poprosiła strażaków o pomoc, kiedy niespodziewanie odeszły jej wody, a ona odczuwała coraz mocniejsze skurcze.

Na miejsce przybyli ratownicy medyczni. Ocenili, że rodząca nie może zostać przewieziona do szpitala, ponieważ rozpoczęła się akcja porodowa. Ze względów bezpieczeństwa poród kontynuowano w remizie.

2. Porodówka w remizie

Personel karetki poprosił strażaków o pomoc. Druhowie profesjonalnie podeszli do zadania, zachowali iście zimną krew i około godziny 21:00 udało się odebrać poród. Na świecie powitano dziewczynkę. Mamę i jej córkę po wszystkim przewieziono do szpitala.

"Dzień 27.02.2023 był wyjątkowym dniem, ponieważ w budynku naszej remizy OSP przyszła na świat mała wojowniczka! Dzielnej mamie gratulujemy, a małej Strażaczce wróżymy karierę w straży - już od pierwszych chwil życia!" – opublikowano na facebookowej stronie OSP Milówka.

3. Mała strażaczka

Niecodzienne narodziny wzbudziły mnóstwo emocji, a strażacy nie kryją radości i ekscytacji związanej w powitaniem dziewczynki. Mają nadzieję, że pewnego dnia zasili szeregi Ochotniczej Straży Pożarnej w Milówce. Jej imienia jeszcze nie znamy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze