Trwa ładowanie...

Jak materialnie przygotować się na narodziny dziecka?

Avatar placeholder
17.12.2021 15:55
Materiał sponsorowany przez
(Materiał Parnera)

Wieść o zostaniu rodzicami jest bez wątpienia jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Jest to także nie lada wyzwanie, do którego musimy się odpowiednio przygotować zarówno mentalnie, jak i finansowo. Dziecko bardzo dużo zmieni w naszym życiu i w sferze finansów, a na jego pojawienie należy przygotować się także w materialny sposób. Na szczęście, mamy kilka miesięcy, aby poczynić wszystkie niezbędne kroki, które pozwolą nam ze spokojem zaczekać na powiększenie rodziny.

Wyprawka dla niemowlaka – kiedy zacząć ją kompletować?

Jednym z podstawowych zakupów, jakie należy poczynić spodziewając się dziecka, jest wyprawka dla niemowlaka. Obejmuje ona wszelkie niezbędne produkty i akcesoria, które okażą się nam przydatne w pierwszych miesiącach życia naszej pociechy. Wyprawka może być zarówno skromna i obejmować wyłącznie najważniejsze rzeczy, które z pewnością przydadzą się przy opiece nad maleństwem, jak i być bardziej rozbudowana, wyposażona we wszystko, co tylko może okazać się potrzebne. Koszt poszczególnych przedmiotów i produktów należy dobierać na podstawie własnych możliwości finansowych oraz indywidualnych potrzeb.

Wyprawkę warto zacząć kompletować w okolicach początku drugiego trymestru ciąży. W pierwszej kolejności należy sporządzić listę zakupów składającą się z rzeczy, które uznajemy za warte kupienia. W kompletnej wyprawce powinny znaleźć się m. in. ubranka dla noworodka dopasowane do pory roku, 2-3 kocyki, rożek, pieluszki jednorazowe lub wielorazowe, kosmetyki do pielęgnacji, nosidełko, butelka do karmienia, smoczki, śliniaczki, akcesoria pościelowe, pierwsze zabawki i oczywiście wózek typu gondola, łóżeczko oraz fotelik samochodowy dla niemowlęcia. Część z tych rzeczy przyszła mama zabierze ze sobą do szpitala wraz z potrzebnymi jej produktami i akcesoriami.

(Materiał Partnera)

Ile kosztuje skompletowanie wyprawki dla niemowlęcia?

Narodziny dziecka to duże wyzwanie nie tylko pod względem organizacyjnym, ale także finansowym. Pierwsze, związane z powiększeniem się rodziny wydatki pojawiają się już w okresie ciąży, a zdecydowanie największym z nich stanowi skompletowanie wyprawki dla niemowlaka, która może pochłonąć sporą część naszych oszczędności. Opierając się na internetowych statystykach, można powiedzieć, że jej koszt zazwyczaj mieści się w przedziale od 3000 do 6000 zł, w zależności od tego, jakie akcesoria i produkty wybierzemy oraz czy znajdą się w niej wyłącznie podstawowe przedmioty, czy także inne akcesoria polecane w pierwszych miesiącach życia dziecka.

Pary, dla których ciąża okazała się zaskoczeniem lub z różnych przyczyn nie udało im się zaoszczędzać wystarczającej kwoty na zakup od ręki całej wyprawki dla dziecka, nie są jednak bez wyjścia. Specjalnie z myślą o nich i ich maleństwu, firma Smart Pożyczka przygotowała bardzo atrakcyjną promocję – zupełnie darmową pożyczkę dla nowych klientów w kwocie do 3000 zł, która pozwoli im zaopatrzyć się we wszystko, co niezbędne, aby godnie powitać na świecie swoją pociechę. Pożyczkę można w wygodny sposób zaciągnąć przez internet, a środki z niej przeznaczyć na dowolny cel, w tym na sfinansowanie wyprawki dla niemowlaka.

Materiał sponsorowany przez
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze