Trwa ładowanie...

Nienawidzi imienia swojego dziecka. Żałuje, że go nie zmieniła, gdy był na to czas

Darzymy nasze dzieci niewyobrażalnie dużym uczuciem. Czy równie mocno możemy nienawidzić ich imiona? Z takim problemem spotkała się pewna mieszkanka Australii. Zrozpaczona pyta, czy tylko ona tak ma? Czy są rodzice, którzy nie lubią imion pociech lub zmienili je zaraz po narodzinach?

1. Nikomu nie podobało się imię, jakie wybrała

Pewna mama zapytała na Quorze - forum, na którym użytkownicy mogą zadawać pytania całej społeczności, czy jakiś rodzic nie lubi imienia swojego dziecka. Ona sama ma z tym ogromny problem. Nienawidzi imienia syna, mimo że sama je nadała.

Każdy przyszły rodzic wie, jak ważne jest wybranie imienia dla dziecka. Często w wyborze tym uczestniczy cała rodzina. Propozycje tej kobiety były wciąż odrzucane przez innych. Po długich dyskusjach Courtney Doyle wraz z najbliższymi wybrała imię dla pierwszego syna.

Miała urodzić Declana, jednak zmieniła imię dziecku zaraz po tym, gdy lekarze położyli w jej ramionach niemowlę. "Charlie! To mój Charlie." - wykrzyknęła kobieta, gdy tylko zobaczyła swoje pierwsze dziecko, a każdy, kto z nią na ten temat później rozmawiał, twierdził, że to imię lepiej pasuje do chłopca.

2. Druga ciąża i wybór imienia

Gdy Courtney była drugi raz w ciąży, wybrała wraz z rodziną dla swojego drugiego syna imię Olivier. Drugi poród był trudniejszy od pierwszego, kobiecie podano silne leki przeciwbólowe, a gdy już było po wszystkim i mogła ona przytulić swoje dziecko, lekarz zapytał ją o imię chłopca.

“Powiedziałam wtedy to imię, które wybraliśmy z bliskimi. Po tym zabrali moje dziecko, a ja zostałam na porodówce.” - mówi mama, którą lekarze przetrzymali na sali kilka godzin, ponieważ miała problem z ciśnieniem krwi po cesarskim cięciu.

Gdy po tym czasie kobieta wróciła do pokoju, jej syn już tam był. Miał w dokumentach napisane swoje imię - Olivier. Również rodzina znała już chłopca pod tym imieniem. Courtney przytuliła noworodka i… poczuła to samo co za pierwszym razem. To imię nie pasowało jej do syna. Pragnęła je zmienić, jednak tego nie zrobiła.

"Imię Olivier jest piękne i wiem o tym. Jednak nienawidzę go za to, że nosi je mój syn. To do niego nie pasuje. Imię, które do mnie wołało na porodówce, jest jego drugim imieniem." - przyznaje w szczerym wpisie mama.

3. Czy warto zmieniać imię dziecku?

Ta historia wywołała niemałe zamieszanie wśród użytkowników portalu. Jedni są oburzeni, że rodzina ingerowała w wybór imienia dla dziecka. Inni dzielą się swoimi historiami, dotyczącymi zmiany imion dzieci zaraz po porodzie.

Czy często zdarza się, że rodzice zmieniają imię dziecka? W czasie ciąży wybierają imię, by po porodzie stwierdzić, że inne imię pasuje do noworodka dużo lepiej?

Małgorzata Banach, dziennikarka Wirtualnej Polski

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze
Szukaj innego lekarza
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.